Goniec.pl
fot. TRICOLORS / East News

fot. TRICOLORS / East News

Joanna Racewicz w ostry sposób opisała działalność TVP Info. „Alternatywna rzeczywistość”

26 Lipca 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Joanna Racewicz aktualnie jest pracownikiem telewizji Polsat, jednak przez długie lata była dziennikarką działającą pod szyldem Telewizji Polskiej. W najnowszym wywiadzie nie szczędziła słów na temat działalności byłego pracodawcy. Podczas rozmowy skoncentrowała się na tym, co emituje program informacyjny publicznego nadawcy.

Joanna Racewicz to 48-letnia weteranka krajowego dziennikarstwa. Swoją zawodową karierę zaczynała jako stażystka w redakcji „Teleexpressu”. Po kilku latach udało jej się zadebiutować w roli prezenterki „Panoramy”, gdzie (również jako reporterka) pracowała przez siedem lat.

Joanna Racewicz. Imponująca różnorodnością ścieżka zawodowej kariery

Blondwłosa żurnalistka może pochwalić się imponującym przebiegiem dalszej kariery, ponieważ po kilkuletnim epizodzie z programem informacyjnym zdecydowała się na transfer do telewizji TVN. To właśnie tam do 2010 roku prowadziła cykl „Dzień Otwarty” w ramach „Dzień dobry TVN”.

Od 2011 do 2016 wróciła jednak do macierzystej stacji, gdzie swoje zawodowe ambicje spełniała nie tylko jako dziennikarka informacyjna. W różnych okresach prowadziła (ponownie) „Panoramę” oraz poranne pasmo „Pytanie na Śniadanie”.

panna młoda

Panny młode opowiedziały, co słyszały podczas nauk przedmałżeńskich. "Średniowiecze"

CZYTAJ DALEJ

O jej kolejnej rezygnacji z pracy było głośno. Po kilku latach medialnej wstrzemięźliwości dziennikarka powróciła na antenę, tym razem z ramienia Polsatu, gdzie pracuje także dziś. Ewidentnie widać, że Joanna Racewicz może pochwalić się opinią na temat pracy w każdej z trzech największych telewizji w Polsce. Nie omieszkała tak zrobić w wywiadzie dla „Jastrząb Post”, a jej słowa okazały się dobitne i – jak podejrzewamy – bolesne dla pracujących pod prężną, prezesowską ręką Jacka Kurskiego.

Joanna Racewicz się nie hamowała, otwarcie skrytykowała TVP Info

- Oglądam TVP Info i muszę wam powiedzieć, że to jest jakaś kompletnie inna rzeczywistość. To przestaje być zabawne tam, gdzie widzowie mają dostęp tylko do tego jednego kanału. To naprawdę przestaje być zabawne. Można się śmiać, że to jest alternatywna rzeczywistość, ale… - mówił podczas rozmowy.

Swoją tyradę na temat standardów panujących w najpopularniejszym kanale informacyjnym kontynuowała z jeszcze większą zaciętością:

- Jak to właściwie skomentować? Manipulacja? Propaganda, Goebelsizm? Trzeba mieć wyjątkowo giętki kręgosłup albo wyjątkowo giętki kręgosłup. A może jedno i drugie – grzmiała na wideo dostępnym na kanale Youtube „Jastrząb Post”.

Dziennikarka Polsat News jakiś czasu temu w równie widowiskowy sposób postanowiła wypowiedzieć się na temat Kościoła Katolickiego. W swoim internetowym wpisie nie przebierała w słowach i zadała pełno retorycznych pytań.

Idealną okazją do tej pełnej złości wypowiedzi był seks skandal z udziałem księdza prowadzącego misyjny program „Ziarno” na antenie TVP, o którym informowaliśmy niedawno. Joanna Racewicz (jak widać) przeczytała o nikczemnych czynach skompromitowanego księdza i rzekła:

- Personel naziemny Pana Boga… Ech… Myślicie, że ten typ „nagle oszalał”? Szatan go opętał? Czy to była norma, którą jego świat tolerował, bo nikt o tym nie napisał? Dobrze, że tym razem ksiądz nie zniknie w innej parafii, a sprawa nie będzie zamieciona pod dywan. O draniach trzeba mówić, pisać, krzyczeć. Uczyć pokory i żądać pokuty. Wybaczyć? Może kiedyś. Amen. Nie pokażę twarzy tego drania. Wybaczcie, na sam widok robi mi się niedobrze – pisała na Instagramie.

fot. Lais Castro, CC BY-SA 3.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0 / Wikimedia Commons

Popularne sklepy znikają z Polski. Hiszpańska sieć podjęła decyzję o zamknięciu

Polacy nie zrobią już zakupów w sklepach jednej ze znanych marek. Sieciówka jest kolejną w ostatnich latach, która postanowiła całkowicie zaprzestać działalności na terytorium Polski. Wcześniej spotkało to kilka równie popularnych sklepów.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Jastrząb PostTagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Marta Kaczyńska

Gwiazdy

Marta Kaczyńska w dzieciństwie przeżyła koszmar. Wiemy, co się stało

Czytaj więcej >
Małgorzata Rozenek straciła pracę w TVN. Fot. Kapif

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek straciła pracę w programie TVN. Zaskakujące informacje

Czytaj więcej >
Maciej Mędrzycki z Milionerów nie żyje. Fot. kadr z programu Milionerzy, prod. TVN, wyd. 2022 r., Player

Gwiazdy

"Milionerzy". Uczestnik polskiej edycji zmarł w wieku 39 lat. W programie usłyszał pytanie o milion

Czytaj więcej >
"The Voice Senior" w okrojonym składzie. Kogo zabraknie w show? Fot. Kapif

Gwiazdy

Uczestnik "The Voice Senior" musiał zrezygnować. Rafał Brzozowski przekazał smutne wieści

Czytaj więcej >
Córka reprezentantka Francji była najpiękniejszą dziewczynką świata. Jak teraz wygląda? Fot. Facebook @thylaneblondeau

Gwiazdy

Thylane Blondeau uznano "najpiękniejszą dziewczynkę świata". Dziś ma 21 lat i zaskakuje wyglądem

Czytaj więcej >
świeca pixabay.com

Gwiazdy

Nie żyje George Ross Robertson. Był gwiazdą "Akademii Policyjnej"

Czytaj więcej >