Goniec.pl
TVP

TVP

Agnieszka Sitek była wielką gwiazdą "Złotopolskich". Dziś zajmuje się czymś zupełnie innym

7 Maja 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Agnieszka Sitek miała wszystko, co było potrzebne do zrobienia wielkiej kariery aktorskiej - szybko została gwiazdą polskiego serialu ("Złotopolskich") i była niezwykle lubiana przez widzów. Co się jednak stało, że zrezygnowała i czym się teraz zajmuje?

Agnieszka Sitek była wielką gwiazdą serialu "Złotopolscy"

Agnieszka Sitek urodziła się 8 lipca 1973 roku. Postanowiła związać swoje życie z teatrem i aplikowała do Akademii Teatralnej w Warszawie, której dyplom odebrała w 1996 roku. Sitek była niezwykle utalentowana, grała m. in. w Teatrze Komedia w Warszawie.

Putin

Kolejny cios w Rosję. "Dziecko Putina" stanęło w płomieniach na Morzu Czarnym

CZYTAJ DALEJ

Niedługo po ukończeniu szkoły otrzymała propozycję zagrania w serialu "Złotopolscy". Jej rola miała się potem okazać jedną z ważniejszych w serialu, choć początkowo planowano ją jako drugoplanową. Fani byli jednak zgodni, że Weronika Gabriel jest jedną z najciekawszych i najbardziej lubianych postaci.

- W pierwszych odcinkach Weronika była postacią drugoplanową. Była w ciąży z Mirkiem Gabrielem. Scenarzysta wspomniał, że być może urodzi bliźnięta. Tyle o niej wiedziałam - wspominała Agnieszka Sitek w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

- Weronika zaczęła się pojawiać na planie częściej. Wtedy nabrałam obaw. Uspokoił mnie pan Henryk Machalica. Uświadomił mi, że ma to też dobre strony. Przestanę być osobą anonimową i ode mnie będzie zależało, co z tym zrobię. A Weronika stała się symbolem kobiety porzuconej, samotnie wychowującej dzieci - dodała. Postać Weroniki została porzucona przez swojego męża, Mirka Gabriela, który wyjechał za granicę. Zeszła się później z bohaterem granym przez Andrzeja Nejmana, Waldkiem.

Zdawało się, że w tej kwestii wszystko szło gładko, ale w pewnym momencie widzowie dowiedzieli się, że Weronika umrze i sielanka w "Złotopolskich" skończy się na dobre. Agnieszka Sitek odeszła z serialu z nieznanych przyczyn.

Spekulowano, że poszło o pieniądze i stawki za serial, ale pojawiały się również plotki z planu świadczące o tym, że nie dogadywała się z obsługą, miała być humorzasta i kapryśna. Ostatecznie prawda okazała się być zupełnie inna.

- Zrezygnowałam z roli po długiej rozmowie z nieżyjącym już Marianem Terleckim, ówczesnym współproducentem serialu. Rozmowa dotyczyła głównie planów związanych z rozwojem mojej postaci oraz wyrazu artystycznego. Nie finansów. Ktoś "życzliwy" zrobił z tej całej sytuacji newsa. Kilku dziennikarzy go podchwyciło i tak już zostało - przekonywała w rozmowie z "Życiem na Gorąco".

Co dziś robi Agnieszka Sitek?

Agnieszka Sitek pojawiała się jeszcze w kilku produkcjach ("Wiedźminie" u boku Michała Żebrowskiego czy "Zabić Sekela"), ale ostatecznie nie zrobiła wielkiej kariery. Ostatni raz w roli serialowej pojawiła się w "Na dobre i na złe" w 2015 roku.

W latach 2000-2008 była związana z Teatrem Ochoty, a w 2009 roku założyła wspólnie z kolegami ze sceny stowarzyszenie "teatr tm". Ostatecznie ukończyła też studia na Wydziale Pedagogicznym na kierunku pedagogiki specjalnej i zajęła się tworzeniem edukacyjnych spektakli dla dzieci i młodzieży.

Na ekranie pojawiała się jeszcze podczas wielkich testów TVP (do ostatniego w 2020 roku) i od tego czasu stroniła od ekranów. W rozmowie z "Życiem na Gorąco" stwierdziła, że raczej nie będzie grała już pierwszoplanowanych ról ze względu na swój wiek.

Agnieszka Sitek na pogrzebie Krzysztofa Kiersznowskiego

Agnieszka Sitek na pogrzebie Krzysztofa Kiersznowskiego / Piotr Molecki/East News

Nie tylko w "Złotopolskich". Gdzie jeszcze zagrała Anna Przybylska? Przypominamy jej najlepsze role filmowe i serialowe

Anna Przybylska zmarła w 2014 roku na raka trzustki. Miała zaledwie 35 lat. Zachwycała nie tylko urodą, ale również naturalnością i wrażliwością. Nikogo nie udawała i do końca swoich dni była pełna wiary w lepsze jutro. Choć nie ma jej wśród nas, pozostały role filmowe i serialowe, które zagrała. Najczęściej były to komedie i seriale obyczajowe, ale nie stroniła także od kryminałów. Na swoim koncie ma prawie 30 ról, ale za postać Marylki w "Złotopolskich" pokochano ją najbardziej. W jakich filmach jeszcze zagrała Anna Przybylska? Przypominamy jej wszystkie role.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • "Złotopolscy" znów w tv. Pamiętacie, co wydarzyło się w 1. odcinku?

  • Lucyna Grobicka zrobiła wielką karierę w TVP i nagle zniknęła. Już nigdy nie wróciła przed kamery

  • Była wielką gwiazdą, nagle zniknęła z telewizji. Co dzieje się z Ewą Wencel

Źródło: Goniec.pl, Życie na Gorąco, Gazeta Wyborcza

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Pogrzeb Leonarda Pietraszaka. Żona nieoczekiwanie zabrała głos. Fot.Kapif

Gwiazdy

Wdowa po aktorze zaskoczyła żałobników. Nagle niespodziewanie zabrała głos

Czytaj więcej >
Ralph Kamiński miał wypadek podczas koncertu. Fot. Kapif

Gwiazdy

Ralph Kamiński miał wypadek podczas koncertu. "Źle skoczyłem"

Czytaj więcej >
Marta Kaczyńska

Gwiazdy

Marta Kaczyńska w dzieciństwie przeżyła koszmar. Wiemy, co się stało

Czytaj więcej >
Małgorzata Rozenek straciła pracę w TVN. Fot. Kapif

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek straciła pracę w programie TVN. Zaskakujące informacje

Czytaj więcej >
Maciej Mędrzycki z Milionerów nie żyje. Fot. kadr z programu Milionerzy, prod. TVN, wyd. 2022 r., Player

Gwiazdy

"Milionerzy". Uczestnik polskiej edycji zmarł w wieku 39 lat. W programie usłyszał pytanie o milion

Czytaj więcej >
"The Voice Senior" w okrojonym składzie. Kogo zabraknie w show? Fot. Kapif

Gwiazdy

Uczestnik "The Voice Senior" musiał zrezygnować. Rafał Brzozowski przekazał smutne wieści

Czytaj więcej >