Zbigniew Ziobro opublikował emocjonalny wpis. "Składam wyrazy współczucia"
Zbigniew Ziobro pogrążony w żałobie. Na profilu lidera Suwerennej Polski na portalu X pojawił się pełen żalu wpis. Polityk odniósł się w nim do wspomnienia o zmarłym w sobotę (13 kwietnia) Stanisławie Witku. Mąż byłej marszałek Sejmu Elżbiety Witek spocznie dziś na cmentarzu w dolnośląskim Jaworze.
Nie żyje mąż Elżbiety Witek
Jak informowaliśmy w niedzielę (14 kwietnia), nie żyje mąż byłej marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Stanisław Witek odszedł po ciężkiej chorobie w wieku 72 lat. Przez długi czas przebywał na OIOM-ie w stanie wegetatywnym, o czym szeroko rozpisywały się media. Sprawa wyszła na jaw, gdy zażalenie do prokuratury złożyła kobieta, której matka zmarła, wcześniej przez wiele dni starając się o miejsce na oddziale.
Pogrzeb Stanisława Witka zaplanowany został na środę (17 kwietnia) w Jaworze, a obecny na nim ma być nawet sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wcześniej wyrazy współczucia przekazały Elżbiecie Witek jej koleżanki ze Zjednoczonej Prawicy - Beata Kempa i Anna Krupka. Teraz z kolei głos na temat zmarłego zabrał Zbigniew Ziobro. Lider Suwerennej Polski zdobył się na osobiste wyznanie.
Zbigniew Ziobro żegna Stanisława Witka
W dniu ostatniego pożegnania Stanisława Witka Zbigniew Ziobro zamieścił wyjątkowy post na platformie X (dawniej Twitter).
Uczył młode pokolenia dzielić się dobrem, pokazywał im, co w życiu jest najważniejsze. Stanisław Witek odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. Dziś go żegnamy. Elżbiecie Witek i całej rodzinie zmarłego składam wyrazy współczucia - napisał.
Warto zaznaczyć, że tweet ten był pierwszym wpisem zamieszczonym w sieci przez byłego ministra sprawiedliwości od 8 kwietnia , kiedy to skomentował wyniki I tury wyborów samorządowych.
Kim był Stanisław Witek?
Stanisław Witek od 1977 do 1983 r. był wychowawcą w Państwowym Zakładzie Wychowawczym w Jaworze, a oprócz tego uczył historii w szkole podstawowej w Paszowicach (woj. dolnośląskie). W październiku 1980 r. został członkiem Komitetu Założycielskiego “S” pracowników Oświaty i Wychowania.
Po wprowadzeniu stanu wojennego, mąż Elżbiety Witek kolportował nielegalne gazety i ulotki, uczestniczył w akcjach plakatowych oraz protestach. Przypłacił to wielokrotnymi zatrzymaniami. W 2009 r. odznaczono do Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, zaś w 2016 r. Krzyżem Wolności i Solidarności.
Źródło: o2.pl, X