Goniec.pl
[II-51]

Pixabay.com erwin nowak

Żaglówka zatonęła na jeziorze Kisajno. Uratowano dwoje dorosłych i troje dzieci

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Żaglówka z dorosłymi i dziećmi na pokładzie wywróciła się w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich i zatonęła. Załoga wpadła do wody, ale na szczęście szybko otrzymała pomoc od innych żeglarzy. Ratownicy MOPR ostrzegają wczasowiczów przed bardzo trudnymi warunkami w Mazurach, z którymi nie wszyscy sobie radzą.

Wywrócenie się żaglówki z dziećmi i dorosłymi w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich to jak dotąd najniebezpieczniejsze zdarzenie, do którego doszło w niedzielę 13 czerwca. Ratownicy WOPR musieli też interweniować w innych przypadkach. Służby apelują o ostrożność.

Do zdarzenia z udziałem żaglówki z dziećmi doszło na jeziorze Kisajno, które należy do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. To tylko potwierdza ostrzeżenia ratowników MOPR, którzy ostrzegają przed trudnymi warunkami. Największym zagrożeniem jest przede wszystkim bardzo silny wiatr, który osiąga siłę 6 stopni w skali Beauforta.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Dorośli i dzieci wyłowieni z wody

W pewnym momencie łódź, którą przemieszało się dwoje dorosłych oraz troje dzieci, wywróciła się na jeziorze Kisajno. Żaglówki nie udało się ponownie postawić i jednostka pływająca zatonęła. Załoga wylądowała w wodzie.

Na szczęście zarówno dorosłym, jak i dzieciom nic się nie stało. Wszyscy zostali wyciągnięci z jeziora przez innych żeglarzy. Na miejscu zaraz pojawili się ratownicy, którzy pomogli rodzinie dostać się do portu.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Nie żyje 30-letni polski piłkarz. Sylwester Cebula zmarł we własnym domu

CZYTAJ DALEJ

Tomasz Kurowicki z MOPR przyznał, że z trudnymi warunkami, które obecnie panują na Mazurach, nie radzi sobie wiele osób. Szczególne problemy mogą mieć zwłaszcza ci mało doświadczeni żeglarze.

Dorośli i dzieci są już bezpieczni

Incydent z dziećmi i dorosłymi na żaglowce to tylko jedna z sytuacji, do których doszło na Mazurach w ostatnim czasie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ratowników MOPR tego dnia konieczne były trzy interwencje.

Groźny na wodzie był przede wszystkim silny wiatr. Pogoda przez pierwszą część dnia byłą również bardzo trudna do przewidzenia. Choć pojawiało się słońce, od czasu do czasu miejscami dochodziło do krótkich, ale bardzo intensywnych opadów deszczu.

Na szczęście dla wczasowiczów w niedzielę 13 czerwca na Mazurach nie brakowało ratowników MOPR, którzy byli w gotowości służyć pomocą. W Giżycku zorganizowano specjalny piknik dla służb, podczas którego odbywają się licytacje na rzecz ratowników, którzy w związku z pandemią zmagają się z problemami finansowymi.

Na koniec Tomasz Kurowicki z MOPR zaapelował raz jeszcze do wszystkich, by zachowali szczególną ostrożność, wypływają na jezioro w najbliższym czasie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Skandal w TVP. Słowa prowadzącej oburzyły widzów, domagają się jej zwolnienia

  • Wydano komunikat o stanie zdrowia Christiana Eriksena. Piłkarz powraca do zdrowia

  • Robert Lewandowski napisał wiadomość do Eriksena. Życzył mu powrotu do zdrowia

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Ząbki. Autobus zderzył się z ciężarówką. Nie żyje co najmniej jedna osoba, osiem jest ciężko rannych

Czytaj więcej >
Rosjanie ostrzelali centrum handlowe w środkowej Ukrainie

Wiadomości

Rosjanie zaatakowali centrum handlowe, wewnątrz nawet 1000 osób. "Nie sposób nawet pomyśleć, ile jest ofiar"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wizyta Kaczyńskiego w Inowrocławiu. Po spotkaniu policja użyła gazu łzawiącego wobec pokojowo zachowujących się protestujących

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dodatkowe pieniądze dla rodziców uczniów. Od 1 lipca można składać wnioski, im szybciej tym lepiej

Czytaj więcej >

Wiadomości

Minister Czarnek zdradził jak będzie wyglądała nauka po wakacjach. "To nasz priorytet"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pożar w TVP, Jacek Kurski ma problem. Na miejscu 14 zastępów straży pożarnej

Czytaj więcej >