Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wysokie temperatury nadciągają do Polski. Od poniedziałku będzie coraz cieplej
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 03.06.2023 17:36

Wysokie temperatury nadciągają do Polski. Od poniedziałku będzie coraz cieplej

Słoneczna pogoda
Piotr Molecki/East News

Dobre wiadomości dla miłośników słońca. Do Polski nadciąga fala gorąca, a od poniedziałku musimy przygotować się na szybki, choć stopniowy wzrost temperatury. Wiadomo też, jaka pogoda czeka nas w Boże Ciało i cały długi weekend.

Nadciąga fala ciepła. Jaka pogoda do końca weekendu?

Za nami niespodziewany i przejściowy atak nocnego chłodu. Temperatura przy gruncie spadła nawet do -5 stopni Celsjusza. Na szczęście sobota przebiega pogodna i ciepło. Termometry wskazują od 15 do 20 stopni. Najwyższe wartości przewidywane są dla zachodniej i południowo-zachodniej części kraju. Taka pogoda ma się utrzymać do poniedziałku.

W nocy z soboty na niedzielę spodziewane są przygruntowe przymrozki na podgórskich obszarach Sudetów. Tam temperatura może spaść nawet do minus 1-2 stopni. Na pozostałych obszarach kraju prognozuje się temperatury od 3 do 7 stopni Celsjusza. Nad samym morzem, w rejonie Półwyspu Helskiego, odczujemy nieco cieplejsze powietrze, a termometry pokażą ok. 10 stopni.

Biedronka otwiera wakacyjny sezon. Od poniedziałku w sklepach zaroi się od klientów

Przyszły tydzień zapowiada się niezwykle gorąco

Meteorolodzy z IMGW przekonują, że przed nami bardzo gorący tydzień. - Z każdym kolejnym dniem powinno być cieplej. W przyszłym tygodniu temperatura w wielu miejscach powinna przekroczyć 25 stopni. W drugiej części tygodnia, głównie na południu kraju, mogą pojawić się opady deszczu - poinformował Kamil Walczak.

Szczegółowe informacje przedstawił serwis TVN Meteo. W poniedziałek 5 czerwca poczujemy od 21 stopni na Suwalszczyźnie do 27 stopni na Dolnym Śląsku. We wtorek 6 czerwca temperatura osiągnie od 23 stopni na Suwalszczyźnie do 28 stopni na Dolnym Śląsku. W środę 7 czerwca nastąpi największe ocieplenie. Najcieplej będzie w północno-zachodniej i środkowej Polsce oraz na Dolnym Śląsku, bo nawet 28-29 stopni Celsjusza.

Jaka pogoda na Boże Ciało?

Na początku długiego weekendu niże z południa przyniosą sporo zachmurzenia kłębiastego i przelotne opady deszczu wraz z burzami. Jednak w sobotę 9 czerwca wyż odepchnie ciepłe niże, a opady odejdą w zapomnienie.

W Boże Ciało czeka nas bardzo ładna pogoda. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 st. C na Podkarpaciu, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, w burzach silny. Opady będą jedynie umiarkowane.

Źródło: IMGW, TVN Meteo

Tagi: Pogoda IMGW