Goniec.pl
CHRIS JACKSON/AFP/East News

CHRIS JACKSON/AFP/East News

William i Harry nie widzieli się w Balmoral? Nieomal popełnili błąd sprzed roku

12 Września 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Od wielu miesięcy w mediach spekuluje się o napiętych stosunkach pomiędzy książętami Harrym i Williamem. Bracia mają nie dogadywać się w kwestii wyprowadzki młodszego z monarchów do Stanów Zjednoczonych. Konflikt ma podsycać także rzekomo niesympatyczne zachowanie Meghan Markle wobec księżnej Kate. Tabloidy donoszą, że wnuki królowej nie spotkali się nawet nad łożem śmierci babci. Sytuację miał uratować jeden SMS.

Książę Harry, książę William, księżna Kate oraz Meghan Markle w sobotę pojawili się u bram Zamku w Windsorze, by spotkać się z poddanymi opłakującymi śmierć królowej Elżbiety II. Spotkanie, choć wzruszające, stało się powodem wielu medialnych spekulacji.

meghan markle

14-letnia Polka pocieszyła Meghan Markle. Ujawniła, o czym rozmawiały przed zamkiem Windsor

CZYTAJ DALEJ

William i Harry wcale nie widzieli się w Balmoral?

Propozycja spotkania z Brytyjczykami miała wyjść z inicjatywy księcia Williama, który wyraźnie dąży do zażegnania konfliktu z młodszym bratem. Odpowiedź księcia Harry'ego do końca pozostawała wielką niewiadomą. Obaj książęta słyną podobno z nieustępliwych charakterów, co nie ułatwia im dojścia do porozumienia.

To, że 37-letni monarcha pojawił się w okolicach Windsoru, było - zdaniem dziennikarzy Daily Mail - dużym ustępstwem, biorąc pod uwagę to, jak został potraktowany podczas podróży do Balmoral. Przypomnijmy, że księciu Williamowi towarzyszyli wówczas książęta Andrzej i Edward. Nie jest jasne, dlaczego Harry nie znalazł się na pokładzie samolotu.

Mówi się, że młodszy z braci nie chciał wyruszyć na pożegnanie królowej Elżbiety II bez żony. Jego decyzję zmieniły dopiero doniesienia, że księżna Kate również nie pojawi się w szkockiej rezydencji. Ostatecznie dotarł na miejscu kilka godzin po śmierci ukochanej babci.

Książę William i król Karol III brali już wówczas udział w kolacji w Birkhall, prywatnej rezydencji monarchy. Ojciec postanowił nie angażować się w konflikt synów, którzy mieli dogadać się za pośrednictwem wiadomości SMS. Jego przemówienie miało jednak zainspirować Williama do wyciągnięcia do brata ręki na zgodę.

Przyszły król nie chciał podobno również, żeby wiadomości o konflikcie znów pojawiały się w mediach, niszcząc tym samym doniosłą atmosferę żałoby, co miało miejsce przed rokiem, gdy odszedł książę Filip. Czy efekt ugody będzie długotrwały? To pokaże czas.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Oto najbardziej zaskakujące ciekawostki na jej temat/KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

Ukryte znaczenie małej torebki i brak prawa jazdy. Oto ciekawostki na temat królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła w czwartek 8 września 2022. Była jedną z najdłużej panujących władczyń na świecie. Pod jej panowaniem Wielka Brytania przechodziła trudne chwile, jednak przez większą część jej przywództwa kraj się rozwijał i powrócił do utraconej po dekolonizacji świetności. Przedstawiamy mniej znane ciekawostki na temat królowej Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Daily Mail

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay.com Alehandra13

Gwiazdy

Dziś w tv znajdzie się coś dla każdego. Dwa wielkie przeboje dla dwóch pokoleń

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz, fot KAPiF

Gwiazdy

Robert Makłowicz pokazał dorosłych synów. Jeden z nich poszedł w ślady ojca

Czytaj więcej >
Jan Paweł II, fot. East News

Gwiazdy

Jan Paweł II skrytykowany przez byłego wokalistę Chumbawamby. Zaczepił kogoś jeszcze

Czytaj więcej >
Katarzyna Skrzynecka fot. KAPiF

Gwiazdy

Katarzyna Skrzynecka nagle przerwała wywiad. Zapytano ją o Edwarda Miszczaka

Czytaj więcej >
Znicz fot. pixabay

Gwiazdy

Nie żyje córka gwiazdora "Rodziny Soprano". Zmarła nagle w wieku 25 lat

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Krzysztof Jackowski ponownie ostrzega Polaków. Co jego zdaniem czeka nas w 2023 roku?

Czytaj więcej >