Goniec.pl
zrzut ekranu, tvp.vod.pl

zrzut ekranu, tvp.vod.pl

„Wiadomości” nie nadążają za zmianami w TVP. Widzowie byli zaskoczeni, gdy na wizji znów ujrzeli Zenka Martyniuka

18 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Czymże byłyby „Wiadomości” bez kwiecistych zachwytów nad twórczością Zenka Martyniuka? Za prezesury specjalisty od rozwodów kościelnych, Jacka Kurskiego, gwiazdor muzyki disco polo święcił triumfy na organizowanych przez Telewizję Polską festiwalach. W obliczu ostatnich roszad kadrowych na Woronicza to miało się zmienić, jednak nieocenionym i słynącym z wybiórczej rzetelności „Wiadomościom” udało się przemycić niezwykle istotną informację na temat pochodzącego z Podlasia artysty.

Edyta Lewandowska jest jedną z twarzy codziennego serwisu informacyjnego emitowanego na publicznej antenie telewizyjnej. Za sprawą podanych przez nią wieści o programie znów zrobi się głośno. Wydawcy „Wiadomości” chyba jeszcze nie nadążyli za zapowiadanymi przez nowego szefa zmianami (o tym piszemy w drugim akapicie) i „przemycili” w programie Zenka Martyniuka. Artysta o osobliwym głosie miał więc kolejną okazję, by wypromować się na wizji w najlepszym czasie antenowym i przy kilkumilionowej oglądalności.

Jak to tego doszło? Wiemy

Okazuje się, że idealną okazją do opowiedzenia o nieskomplikowanym repertuarze męża Danuśki Martyniuk są… urodziny TVP Wilno. Powiecie zapewne, że te dwie wieści w ogóle się ze sobą nie łączą? Cóż – zobaczcie, jak robią to, opłacali z podatków profesjonaliści.

Cichopek Kurska

Żona Jacka Kurskiego została szefową "Pytania na śniadanie". Katarzyna Cichopek zdradziła, co o tym myśli

CZYTAJ DALEJ

Prowadząca wydanie Edyta Lewandowska z dumą poinformowała o sukcesie zagranicznego kanału. „TVP Wilno obchodzi dziś swoje trzecie urodziny” – rzekła, po czym pełna ekscytacji dodała:

– Niezwykła telewizja obchodzi dziś trzecie urodziny. TVP Wilno, pierwszy program Telewizji Polskiej na Litwie informuje, upowszechnia język polski, promuje Polskę i jednoczy mieszkających na Litwie Polaków – podkreślała.

– Trzecie urodziny TVP Wilno świętuje koncertem nawiązującym do epoki romantyzmu i "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. A także romantycznym piknikiem w historycznych wnętrzach Pałacu Balińskich w Jaszunach – usłyszeli widzowie od reportera znajdującego się na Litwie.

Nie byłoby w tym nic niewłaściwego, gdyby nie fakt, że ów jubileusz okazał się idealnym pretekstem, by na antenę znów zawitał „król disco polo”. Realizatorzy „Wiadomości”, zamiast o szalejącej inflacji, postanowili poinformować miliony mieszkańców Polski o zawodowych planach autora hitu „Przez Twe oczy zielone”.

Jako że mowa była o Litwie, płynnie nawiązano trasy koncertowej Polaka po tamtejszej prowincji. Wystąpi on bowiem m.in. na dożynkach w liczącej niecałe siedem tysięcy miejscowości Soleczniki.

- Życzę wszystkim niezapomnianych wrażeń – rzekł uradowany piosenkarz.

Początek końca disco polo w telewizji publicznej

Nieprzejednany w promowaniu tego gatunku Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP i złowróżbnie stwierdził, że teraz „czekają go nowe wyzwania”. Zapomnijmy jednak o dotychczasowym rezydencie prezesowskiego gabinetu i skupmy się na tym, co do powiedzenia ma jego następca, Mateusz Matyszkowicz.

Nowy prezes już na wstępie swojej pracy stanowczo oznajmił, że kategorycznie nie zgadza się na namolną promocję muzyki disco polo. Dotychczas na większości widowisk organizowanych pod twardą ręką Kurskiego nie brakowało przedstawicieli tego gatunku. To ma się zmienić, a nawet już się zmienia.

- Kończy się era przaśnego Kurskiego, który tańczył i śpiewał na wizji do piosenek Zenka. Zastępuje go intelektualista, któremu nie odpowiada ta estetyka — na łamach portalu Wirtualne Media informował jeden ze znajomych Matyszkowicza.

Miał rację. Na ostatnim koncercie z okazji przekopu Mierzei Wiślanej (tak!) wystąpili artyści lubujący się w nieco ambitniejszych rytmach, m.in. charakteryzująca się spektakularnym wokalem Kasia Moś (reprezentantka Polski na Eurowizji 2017 – awans do finału, 22. miejsce), trochę zapomniana Kasia Cerekwicka, Marek Piekarczyk (juror „The Voice of Poland”) oraz Krzysztof Kiliański. Na scenie miała pojawić się także diwa polskiej estrady, Maryla Rodowicz, jednak w ostatniej chwili odwołała swój występ (tu wyjaśniamy, dlaczego). Przebieg widowiska nie obył się bez wpadek, co szeroko skomentowaliśmy w artykule poniżej.

deszcz

Koncert "Wierzę w lepszy świat". Widzowie TVP mieli kłopot z odbiorem koncertu. Wszystko przez obfity deszcz

CZYTAJ DALEJ

Czy w tym roku dowodem na ambicje nowego prezesa znów będzie wysokie miejsce na Eurowizji? Jeśli zachowamy dobrą passę rozpoczętą rok temu przez Krystiana Ochmana, delegujemy równie utalentowanego artystę i nie weźmiemy udziału w spisku mającym zapewnić nam punkty, to nie widzimy przeciwwskazań!

/fot. Goniec.pl

Gwiazdy brylują na prezentacji jesiennej ramówki TVP. Kammel w adidasach, Ogórek cała w czerwieni

Plejada gwiazd na prezentacji jesiennej ramówki TVP. Na ściance brylowali m.in. Magdalena Ogórek, Katarzyna Cichopek, Małgorzata Tomaszewska, Maciej Kurzajewski, Tomasz Kammel oraz Joanna i Jacek Kurscy. /fot. Goniec.pl

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Pomponik, Goniec

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

fot. Instagram @karolinakp

Gwiazdy

Karolina Korwin-Piotrowska trafiła do szpitala. Opisała swój pobyt w państwowej placówce

Czytaj więcej >
"The Voice of Poland" wkracza w kolejny etap. Od 1 października oglądać będziemy Bitwy uczestników!
(fot. Jan Bogacz/TVP)

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Startują Bitwy. Trenerzy przyznają: "To emocjonalna rzeźnia"

Czytaj więcej >
Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód, zniknięcie z TV, a teraz to

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód i zniknięcie z TV, a teraz to

Czytaj więcej >
Daniel z "Love Island" miał dziewczynę poza programem. Tay ujawniła wszystkie szczegóły o ich związku.
(fot. Polsat/instagram.com/tayvm)

Gwiazdy

"Love Island". Dziewczyna Daniela ujawnia prawdę o ich związku. Tay pokazała wiadomości od ukochanego

Czytaj więcej >
Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Gwiazdy

Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube @tvnpl

Gwiazdy

„Kuba Wojewódzki”. Anna Mucha poucza Julię Wieniawę. „To jest ku**a nie w porządku”

Czytaj więcej >