Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Warszawa > Warszawa. Płatne staże dla uchodźców w IKEA na Targówku. Zgłosiło się już ponad 30 osób
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 25.01.2022 14:58

Warszawa. Płatne staże dla uchodźców w IKEA na Targówku. Zgłosiło się już ponad 30 osób

IKEA
Marek BAZAK/East News

Fundacja Ocalenie we współpracy ze szwedzką siecią IKEA uruchamia płatne staże dla uchodźców. Projekt przewiduje 10 płatnych staży w sklepie na Targówku. Celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i językowych osób z doświadczeniem uchodźczym oraz zwiększenie ich szans do podjęcia stałej pracy.

Projekt przewiduje 10 płatnych staży dla osób posiadających status uchodźcy (jak również ochronę uzupełniającą, zgodę na pobyt tolerowany, zgodę na pobyt ze względów humanitarnych oraz dla osób w procedurze o uzyskanie wymienionych statusów, posiadających zezwolenie na pracę), znających język polski na poziomie co najmniej komunikatywnym. Staże będą trwały 6 miesięcy od marca do sierpnia 2022 roku i odbędą się na terenie sklepu IKEA Targówek w Warszawie. 

Celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i językowych osób z doświadczeniem uchodźczym oraz zwiększenie ich szans do podjęcia stałej pracy w IKEA Retail Sp. z o.o. lub u innych pracodawców. - Znalezienie pracy pomoże uchodźczyniom i uchodźcom wesprzeć ich rodziny oraz lokalną gospodarkę, a także zintegrować się ze społeczeństwem. Po odbyciu stażu zostaną oni zaproszeni do aplikowania na istniejące miejsca pracy poprzez procedurę standardowej rekrutacji - informuje fundacja.

- W trakcie trwania stażu, jego uczestnicy i uczestniczki będą korzystać z pełnego pakietu świadczeń pracowniczych oferowanych przez IKEA, oraz ze wsparcia Fundacji Ocalenie w zakresie nauki języka polskiego, porad psychologicznych, prawnych oraz pomocy ze strony mentorów i mentorek kulturowych pracujących na co dzień w warszawskim Centrum Pomocy Cudzoziemcom - czytamy na stronie Fundacji Ocalenie.

Jak informuje Radio TOK FM - zgłosiło się już ponad 30 osób.

- Jest na przykład lekarz, są inżynierowie. Mimo bogatego doświadczenia zawodowego, w Polsce szukają jakiegokolwiek zajęcia. Pracodawcy widzą CV z bardzo wysokimi kwalifikacjami, ale mają przed sobą osobę, która z trudnościami porozumiewa się językiem polskim. To czasami bywa barierą - komentuje na antenie TOK FM Kornelia Trytko z Fundacji Ocalenie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl, TOK FM, Fundacja Ocalenie