Goniec.pl
Policja pożar ciężarówki

YouTube.com WawaInfo

W wypadku zginęła 1 osoba, gigantyczne utrudnienia w Warszawie

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Policja i straż pożarna pojawiły się na miejscu poważnego wypadku, do którego doszło na warszawskim odcinku trasy S8 w kierunku Poznania. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, w jadącym tirze pękła opona, co następnie doprowadziło do zdarzenia. Po

Wiadomości o poważnym zdarzeniu na S8 potwierdził rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak. Po tym, jak w tirze pękła opona, pojazd zderzył się z pojazdem osobowym. W trakcie zdarzenia doszło do zapalenia się samochodu ciężarowego. Mężczyzny, który prowadził tira, nie udało się uratować.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję do wypadku doszło we wtorek 20 kwietnia przed godziną 14:00. W tirze, który jechał w kierunku Poznania trasą 8 i znajdował się pomiędzy węzłami Lazurowa, a Prymasa Tysiąclecia w Warszawie, pękła opona. Wówczas samochód zjechał na bok i przycisnął pojazd osobowy do bariery.

Policja pracuje na miejscu poważnego wypadku na trasie S8

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca tira, który stracił panowanie nad pojazdem po pęknięciu jednej z opon, zjechał w lewo. Najpierw przycisnął samochód osobowy do bariery, następnie sam w nią uderzył.

Jak relacjonuje rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak, po zderzeniu się tira z barierą elementy konstrukcji zaczęły spadać na inne samochody jadące trasą S8, powodując szkody dwóch aut, które jechały w kierunku Białegostoku.

[EMBED-243]

Po zderzeniu się z barierą samochód ciężarowy, który przewoził drzewo, przewrócił się i stanął w płomieniach. Według wstępnych ustaleń aspiranta sztabowego Łukasza Płaskocińskiego z warszawskiej straży pożarnej tir zapalił się najprawdopodobniej w wyniku rozerwania zbiornika z paliwem, do którego doszło w trakcie przewrócenia się pojazdu.

Policja ostrzega przed poważnymi utrudnieniami

W rozmowie z mediami policja potwierdziła, że kierowca tira zginął na miejscu. Mężczyzna prowadzący samochód ciężarowy wypadł z niego w trakcie wypadku i nie udało się go uratować.

Podczas zdarzenia obrażenia odniosły jeszcze łącznie cztery inne osoby. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji przekazał, że otrzymują pomoc medyczną.

Wypadek na trasie S8 będzie miał poważne konsekwencje dla ruchu drogowego. Z komunikatu nadkomisarza Sylwestra Marczaka wynika, że utrudnienia mogą potrwać co najmniej kilka godzin. Służby zaapelowały o zachowanie rozsądku.

Jak przekazała policja, trasa w kierunku Poznania została zablokowana, natomiast ruch w kierunku Białegostoku odbywa się jednym pasem. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad utrudnienia będą trwały co najmniej 3 godziny.

[EMBED-543]

[EMBED-544]

[EMBED-545]

[EMBED-546]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Zachodniopomorskie: W pensjonacie znaleziono zwłoki 40-latka. Prawdopodobnie doszło do zbrodni

Czytaj więcej >
sinice

Wiadomości

Mężczyzna wykąpał się w Bałtyku. Jest zakażony bakterią Vibrio vulnificus

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski ocenił wystąpienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Czytaj więcej >
konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >