Goniec.pl
TVP organizuje koncert

wykop.pl Pituch

W środku Lublina stanął wielki krzyż i scena. Wiemy co się dzieje

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Mieszkańcy Lublina byli zaskoczeni widokiem wielkiego krzyża i sceny, która stanęła na placu teatralnym w pobliżu Centrum Spotkania Kultur. TVP zorganizuje tam widowisko wielkanocne, na którym wystąpią popularne muzyczne gwiazdy, m.in. uczes

W czasie widowiska na scenie zaprezentują się m.in. Viki Gabor, Natalia Zastępa, Alicja Szemplińska, Marta Gałuszewska, Justyna Steczkowska, Ania Rusowicz czy Piotr Cugowski. Imprezę poprowadzą z kolei Marta Manowska oraz Łukasz Nowicki. Nasza redakcja próbowała ustalić, czy w zaplanowanym przez TVP koncercie udział weźmie żywa publiczność.

TVP będzie transmitować widowisko wielkanocne z Lublina

We wtorek na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie stanęła scena, a za nią wielki krzyż. Widok zaskoczył mieszkańców ze względu na panujące w całym kraju surowe obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Nikt nie spodziewał się, że w czasie obowiązywania m.in. zakazu gromadzenia się, ktoś zorganizuje imprezę plenerową.

Okazuje się, że montowana scena jest przygotowywana na piątkowy koncert wielkanocny, organizowany przez Telewizję Polską. Widowisko pt. „Pasja 2021” ma być transmitowane przez stację, która w ostatnich dniach prowadziła plany zdjęciowe m.in. na Roztoczu, w Zamościu, Krasnymstawie i Chełmie.

Na scenie w trakcie imprezy zaprezentują się gwiazdy polskiej muzyki oraz uczestnicy programu „The Voice Poland”. Widzowie zobaczą występy m.in. Justyny Steczkowskiej, Damiana Ukeje, Krzysztofa Iwaneczko, Alicji Szemplińskiej, Marty Gałuszewskiej, Staszka Karpiel-Bułecki, Mateusza Grędzińskiego, Jędrzeja Skiby i Adama Kalinowskiego.

Wielkanocne widowisko TVP  będzie emitowane w Wielki Piątek od godz. 20:00 na antenie stacji TVP 2 i potrwa około 80 minut. Koncert poprowadzą Marta Manowska i Łukasz Nowicki. 

– W wielkopostnym widowisku, odbywającym się na terenie Lubelszczyzny zostaną przedstawione rozważania męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa. Uzupełnieniem widowiska będą materiały filmowe przedstawiające zabytki i przyrodę Lubelszczyzny oraz materiały archiwalne osadzające widowisko pasyjne w szerokim kontekście współczesności – przekazano w opisie wydarzenia.

Organizacja plenerowego widowiska w czasie, gdy pandemia koronawirusa przybiera na sile, wzbudziła jednak spore kontrowersje. Nasza redakcja próbowała ustalić, czy w imprezie przewidziany jest udział publiczności. W tym celu skontaktowaliśmy się z biurem prasowym w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

– Organizatorem tego wydarzenia jest telewizja, oni są podmiotem uprawnionym do informowania o tym, jak to wydarzenie ma wyglądać – przekazała nam Iza Boguta z biura prasowego Prezydenta Miasta Lublina.

Zdjęcia budowanej sceny pojawiły się już w sieci. Na portalu wykop.pl opublikował je m.in. użytkownik serwisu o nazwie Pituch. Impreza sprawia wrażenie bardzo tajemniczej - skontaktowaliśmy się z jednym z pracowników lokalnego oddziału TVP. Przekazał on nam informację, że sekcja nic nie wie o organizacji koncertu.

Podjęliśmy również próbę kontaktu z Telewizją Polską celem ustalenia, czy podczas koncertu zobaczymy publiczność. Przypadkiem do dzisiaj nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Policja wydała ważny apel do Polaków. Wiele osób w ostatnich dniach łamie przepisy, sypią się mandaty

  • Nowe obostrzenia w kościołach? Profesor Horban zabrał głos

  • Adam Niedzielski potwierdził fatalną sytuację na Śląsku

Źródło: Spotted Lublin

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >