Goniec.pl
Krzysztof Krawczyk

TRICOLORS/East News

W czwartek odbędzie się prapremiera spektaklu o Krawczyku. Piosenkarza zagra Mariusz Ostrowski

10 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

W czwartek w Teatrze Powszechnym w Łodzi odbędzie się prapremiera spektaklu "Chciałem być" inspirowanego życiem Krzysztofa Krawczyka. W rolę artysty wcieli się Mariusz Ostrowski, aktor i uczestnik ósmej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo".

Krzysztof Krawczyk zmarł na początku kwietnia, tuż po opuszczeniu szpitala, w którym przebywał w związku z komplikacjami po zakażeniu koronawirusem. Przyczyną śmierci piosenkarza były choroby współistniejące.

Z ostatniej chwili

Nie żyje aktor Art Metrano, grał w "Akademii Policyjnej"

CZYTAJ DALEJ

Teatr upamiętni pamięć Krzysztofa Krawczyka

Niespodziewana śmierć legendarnego muzyka była dużym zaskoczeniem zarówno dla fanów, przyjaciół, jak i członków jego rodziny. Szczególnie ciężko przeżyła ją Ewa Krawczyk, która spędziła u boku muzyka blisko cztery dekady.

Od czasu odejścia Krzysztofa Krawczyka osoby, które ceniły twórczość piosenkarza, starają się uczcić jego pamięć. Muzyk pośmiertnie doczekał się między innymi muralu oraz koncertu tematycznego na festiwalu w Opolu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Już 16 września widzowie będą mogli zobaczyć sztukę teatralną opowiadającą o życiu Krzysztofa Krawczyka.  Spektakl pokazuje fenomen Krzysztofa Krawczyka jako artysty i człowieka. Prace nad nim rozpoczęły się w ubiegłym roku. W rolę muzyka wcieli się Mariusz Ostrowski, gwiazdor Telewizji Polskiej.

- Inspirujemy się postacią Krawczyka, aby dotknąć paradoksu bycia gwiazdą show-biznesu. Interesuje mnie przekroczenie pewnej granicy, przejście na drugą stronę ekranu telewizora, to znaczy: jak bardzo różni się wizerunek ikony popkultury na scenie od jej normalnego życia? Jak spotyka się wyobrażenie o kimś z prozą życia? - mówił reżyser Michał Siegoczyński.

Kim jest Mariusz Ostrowski?

Mariusz Ostrowski jest absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni. Studiował w Akademii Teatralnej w Warszawie, skąd został usunięty. W 2005 roku ukończył studia na wydziale aktorskim łódzkiej filmówki.

Na scenie zadebiutował rolą Podchorążego w spektaklu "Kordian" na podstawie dzieła Juliusza Słowackiego w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Od wielu lat jest aktorem Teatru imienia Stefana Jaracza w Łodzi.

Szersza publiczność poznała go dzięki udziałowi w popularnym programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Za wygraną trzeciego odcinka otrzymał czek w wysokości 10 tysięcy złotych, który przekazał Fundacji "Zdążyć z pomocą" na rzecz chorej Ani Mrówczyńskiej. Ostatecznie udało mu się zająć szóstą lokatę w show.

W 2018 roku otrzymał nagrodę na Krajowym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry" w Sopocie za rolę Zarubina w spektaklu telewizyjnym "Inspekcja" w reżyserii Jacka Raginisa-Królikiewicza.

Można było zobaczyć go także w filmach: "Polityka", "Podatek od miłości" oraz w serialu "Czas honoru". Myślicie, że poradzi sobie z rolą Krzysztofa Krawczyka? Widzicie podobieństwo do legendarnego piosenkarza?

Mariusz Ostrowski

Beata Zawadzka/East News

Tylko 1% największych bystrzaków zdobędzie 6/6. Zagadki, na których polegli nawet najlepsi

Pytanie 1 z 6

Ile osób żyje obecnie na całym świecie?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Zenek Martyniuk zagra samego siebie w serialu "Lombard. Życie pod zastaw"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ola Kwaśniewska czuła się samotna. Kiepsko znosiła prezydenturę ojca

Czytaj więcej >
Teresa Lipowska

Gwiazdy

Teresa Lipowska tęskni za mężem. Duchowo zapewnia go, że niedługo do niego dołączy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marta Manowska popłakała się, czytając list do rolnika od jednej z kandydatek

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Siostrzenica premiera to gwiazda telewizji. Wcześniej zmieniła nazwisko, odpowiedziała na spekulacje

Czytaj więcej >
Radosław Liszewski

Gwiazdy

Syn Radosława Liszewskiego dostał zatrudnienie w Lasach Państwowych. Wcześniej gwiazdor miał śpiewać na weselu rzecznika

Czytaj więcej >