Goniec.pl
W TVP 1 w sobotę o godzi. 21:35 wyemitowany zostanie film "Bohemia Rapsody" o Freddiem Merkurym i zespole Queen

Pixabay

TVP pokaże film o prywatnym życiu Jana Pawła II pt. "Wojtyła. Śledztwo". Tytuł zaciekawił widzów

12 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Dziś wieczorem na antenie telewizyjnej jedynki wyświetlony zostanie hiszpański film dokumentalny o polskim papieżu Janie Pawle II "Wojtyła. Śledztwo". Intrygujący tytuł przykuł wzrok wielu widzów, którzy z niecierpliwością czekają na start emisji.

W opisie dokumentu twórcy przekonują, że jest on analizą publicznego wizerunku św. Jana Pawła II i ma na celu ukazanie prywatnego oblicza pochodzącego z Polski zwierzchnika Kościoła Katolickiego. Film miał swoją premierę w 2020 roku, a jego reżyserem jest Jose Maria Zavala.

Kłótnia na antenie TVP Info, poseł PiS wyszedł ze studia

Awantura w TVP Info. Poseł PiS wyszedł ze studia

CZYTAJ DALEJ

- Karol Wojtyła to prawdopodobnie najbardziej publiczna postać w historii. Nikt nie był fotografowany, nagrywany czy filmowany tak często jak on. [...] Jakie było prywatne oblicze najbardziej publicznej postaci świata? Kto oddał nawet swoje życie, aby pontyfikat Jana Pawła II mógł być taki, jakim go pamiętamy – długi i owocny? - można przeczytać w opisie dystrybutora.

TVP wyemituje film pt. "Wojtyła. Śledztwo"

Urodzony w 18 maja 1920 roku w Wadowicach Karol Wojtyła otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Adama Sapiehy 1 listopada 1946 roku, a sam został nominowany kardynałem w 1967 roku. 16 października 1978 roku polski hierarcha kościelny został wybrany na zwierzchnika Kościoła Katolickiego i przybrał imię Jan Paweł II.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Polski papież znany był ze swoich licznych pielgrzymek, których odbył łącznie ponad sto. Jan Paweł II odwiedził wszystkie zamieszkane kontynenty i był w wielu miejscach, gdzie jeszcze nigdy przedtem nie dotarł żaden zwierzchnik Kościoła Katolickiego. Duchowny nie krył się przed wiernymi i chętnie udzielał audiencji.

Jan Paweł II był postacią wzbudzającą kontrowersje

Jan Paweł II pełnił swoją funkcję aż do śmierci w 2004 roku, stając się jednym z najbardziej lubianych i cenionych zwierzchników Kościoła Katolickiego w historii, choć jego postać do tej pory budzi wiele kontrowersji. W związku z licznymi aferami dotyczącymi ukrywania aktów pedofilii wśród przedstawicieli duchowieństwa, w mediach pojawiły się głosy, że polski papież wiedział o tym procederze, jednak nie interweniował. Nigdy nie zostały jednak one oficjalne potwierdzone.

27 kwietnia 2014 roku Jan Paweł II został ogłoszony świętym i włączony w poczet świętych Kościoła katolickiego. Z tej okazji uroczystą mszę św. na placu świętego Piotra poprowadził papież Franciszek w koncelebrze emerytowanego papieża Benedykta XVI.

LUKASZ GAGULSKI/East News

Papież krytykuje pary. "Zamiast dzieci psy i koty"

CZYTAJ DALEJ

Choć niemal cały świat zna postać polskiego papieża, niewiele osób wie, jaki prywatnie był Karol Wojtyła. Ten temat postanowili zgłębić twórcy filmu "Wojtyła. Śledztwo", który zostanie pokazany na antenie TVP1 w środę, 12 stycznia 2022 roku o godzinie 22:50.

Wielkie afery na antenie TVP, widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom. "To jest cyrk"

Slajd 1 z 5

Sprawa dla reportera

Największe wpadki w "Sprawie dla reportera". Gwiazdor disco polo śpiewał nad głową zapłakanej bohaterki

Po niedawnym odcinku "Sprawy dla reportera" w sieci zawrzało od krytyki. O swoim dramacie opowiedziała w studiu pochodząca z Ukrainy pani Maryna, która walczy z mężem Polakiem o opiekę nad dziećmi. W czasie rozmowy z ekspertami nie zabrakło emocji i łez. Kobieta nie mogła powstrzymać płaczu również wtedy, gdy lider zespołu Masters śpiewał z uśmiechem nad jej głową popularny weselny przebój pt. "Żona moja". /fot. TVP1 "Sprawa dla reportera" 06.01.22 r.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Goniec

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Lifestyle

"Miałam 15 lat, a on 25, gdy pierwszy raz mnie pocałował". Wykorzystywanie nastolatek przez dorosłych to poważny problem

Czytaj więcej >
Film

Lifestyle

Polsat wyemituje film "Deadpool 2". Widzowie z niecierpliwością czekają na wieczór

Czytaj więcej >
Victoria Arlen

Lifestyle

Nastolatka była w śpiączce przez cztery lata. Nagle się obudziła się i powiedziała niebywałe słowa

Czytaj więcej >

Lifestyle

„14-latki wyglądają jak dorosłe kobiety". To przykład obwiniania dziecka za przemoc

Czytaj więcej >

Lifestyle

"Siedzenie w ciasnym mieszkaniu z czterema osobami nie było łatwe". Jak przeżywamy koniec kwarantanny?

Czytaj więcej >
Ślub

Lifestyle

W czasie ślubu doszło do ogromnej wpadki. Świadkowa omal nie przewróciła panny młodej

Czytaj więcej >