Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Jedna osoba nie żyje, dwie są ciężko ranne
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 22.10.2022 11:36

Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Jedna osoba nie żyje, dwie są ciężko ranne

wypadek
PSP Piła

Do tragicznego wypadku doszło w sobotni poranek na drodze krajowej nr 11 między Piłą a Dobrzycą w Wielkopolsce. Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wyniku zderzenia trzech pojazdów: osobowego, dostawczego i ciężarowego.

Tragiczny wypadek na DK 11

Do wypadku doszło na 177 km trasy, o czym poinformował dyżurny punktu informacji drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA.

- Ciężarówkę wyprzedził bus, a zaraz po nim chciał to zrobić kierowca Volkswagena. Niestety, zderzył się z nadjeżdżającą z przeciwka drugą ciężarówką. Siła uderzenia była tak duża, że uderzył jeszcze w tą, którą próbował wyprzedzić. Bus natomiast już po udanym manewrze wyprzedzania wjechał do rowu - wytłumaczyła przebieg zdarzenia asp. Olimpia Kubińska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W wypadku brały udział trzy pojazdy, z czego ucierpiały tylko osoby znajdujące się w tym najmniejszym, osobowym. 47-letni pasażer Volkswagena Caddy zginął na miejscu, a 16-letnia pasażerka i 21-letni kierowca, który najprawdopodobniej zawinił i doprowadził do wypadku, odnieśli bardzo poważne obrażenia.

Wszyscy należeli do jednej rodziny. Zostali zakleszczeni we wraku i dopiero po skomplikowanej akcji strażaków udało się uwolnić ich i szybko przetransportować do szpitala w Pile, gdzie lekarze walczą o ich życie.

- Ciężarówką, która nadjeżdżała z przeciwka podróżowały dwie osoby. Nie odniosły żadnych obrażeń. W busie również znajdowały się dwie osoby i też nic im się nie stało, przed zderzeniem "uciekły" do rowu. Wyprzedzaną ciężarówką jechała natomiast jedna osoba. Też nie się jej nie stało - potwierdził kpt. Paweł Kamiński z Komendy PSP w Pile.

Działania służb na miejscu wciąż trwają. Droga jest zablokowana, a służby wyznaczyły objazdy.

wypadek piła
PSP Piła

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: RMF