Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Dodatek Osłonowy

Dodatek Osłonowy

pieniądze
06.03.2024 19:12 Można dostać nawet 822 zł dodatku. Czasu coraz mniej, trzeba złożyć wniosek

Zgodnie z informacją Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2024 roku przedłużono regulacje, które wspierają polskie rodziny. Mowa o dodatku osłonowym. Aby otrzymać dodatkowe pieniądze, należy złożyć wniosek, którego termin mija już lada chwila. Przedstawiamy, jakie warunki należy spełnić.

pieniądze kalendarz
02.03.2024 14:53 Dodatek osłonowy. Możesz otrzymać dopłatę do ogrzewania

Rosnące ceny energii, gazu i artykułów spożywczych to zmora nas wszystkich. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że dla tych, którzy uzyskują niższe dochody, przewidziane jest specjalne świadczenie, które ma złagodzić te koszty. Warto się śpieszyć, czas na złożenie wniosku niedługo mija. Czym jest dodatek osłonowy i komu przysługuje?

Dodatek osłonowe: ostatnie dni na złożenie wniosku o wypłatę pieniędzy
25.10.2022 13:24 Dodatek osłonowy. Ostatnie dni na złożenie wniosku o wypłatę pieniędzy. Możesz zyskać prawie 1,5 tys. zł

Dodatek osłonowy może przejść ci koło nosa, jeśli nie dopełnisz formalności. Zostało tylko kilka dni na złożenie wniosku. Pieniądze w ramach dodatku osłonowego mają pomóc w związku ze wzrost cen żywności oraz gazu i prądu. Nie każdy może liczyć na otrzymanie przelewu. Główne kryterium skreśla sporą część osób.Dodatek osłonowy ma pomóc w trudnym czasie, gdy ceny energii, gazu, czy żywności poszybowały. Minimalna kwota przyznanej pomocy to 400 zł, a maksymalnie nawet 1437,50 zł rocznie.Trzeba się jednak śpieszyć, gdyż dodatek osłonowy może przejść części osób, którym przysługuje obok nosa. Zostało tylko kilka dni, by dopełnić formalności i złożyć dokumenty niezbędne do wykonania przelewu.

goniec.pl
03.01.2022 12:12 Rusza dodatek osłonowy. Kluczowe terminy i warunki nowego wsparcia

Dodatek osłonowy to nowe rządowe rozwiązanie w celu zahamowania negatywnych skutków inflacji, z którego mogą skorzystać osoby samotne i rodziny. Wysokość wsparcia zależy od dochodów i źródła ogrzewania. Niektórzy mogą otrzymać od państwa ponad 1,4 tys. zł. Przy zachowaniu odpowiednich terminów pierwszą wypłatę można dostać już w marcu.Każdy, kto chce otrzymać wsparcie musi wypełnić wniosek w odpowiednich terminach. W przeciwnym razie nie otrzyma wsparcia finansowego, bądź otrzyma je ze sporym opóźnieniem.

Piotr Molecki/East News
09.12.2021 21:36 Sejm uchwalił ustawę o obniżce akcyzy na paliwo i prąd. Jest zgoda na dodatek osłonowy

Sejm przyjął ustawy w ramach tarczy antyinflacyjnej. Posłowie opowiedzieli się za obniżkami akcyzy na paliwo i prąd oraz za wprowadzeniem dodatku osłonowego. Dzięki modyfikacjom ceny benzyny mogą być niższe o 14 gr jeszcze w grudniu 2021 r., a do niektórych Polaków trafi nawet 1400 zł.Tym razem posłowie byli wyjątkowo zgodni co do projektu ustawy. Za obniżkami akcyzy opowiedziało się 436 parlamentarzystów. Nieco mniejsze było grono zwolenników wprowadzenia dodatku osłonowego - 433 posłów.