Goniec.pl
Szpital we Wrocławiu

NeONBRAND/ Unsplash

Wrocław: SOR wstrzymuje przyjęcia, pacjent zakażony niebezpieczną bakterią

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Z relacji reporterki Radia Zet wynika, że informację o zamknięciu SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu przekazał Dolnośląski Urząd Marszałkowski. O wyjaśnienia w tej sprawie zwróciliśmy się do dyrekcji placówki.

Reporterka Radia ZET Grażyna Wiatr opublikowała informacje o zamknięciu wrocławskiego SOR-u przy ulicy Kamińskiego na swoim Twitterze. Z informacji uzyskanych przez dziennikarkę wynika, że placówka podjęła tę decyzję po wykryciu i jednego z pacjentów groźnej bakterii.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu zamknął SOR

- SOR na Kamieńskiego wstrzymuje przyjęcia do wieczora - przekazała reporterka Radia Zet.

Dziennikarka miała uzyskać tę informację z Urzędu Marszałkowskiego. Z ustaleń mediów wynika, że oddział zamknięto po wykryciu u jednego z pacjentów bakterii Clostridium, która powoduje groźne infekcje przewodu pokarmowego.

- Po zdiagnozowaniu u jednego z pacjentów bakterii powodującej infekcje przewodu pokarmowego nastąpiła konieczność dezynfekcji tego oddziału. Zespoły pogotowia ratunkowego będą kierowane z pacjentami do innych szpitali we Wrocławiu - poinformował Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski.

Oddział SOR przy ul. Kamińskiego ma zostać poddany dezynfekcji i pozostać nieczynny do wieczora. Jak przekazał portal tuwroclaw.com, prace rozpoczęły się już z samego rana, a personel szpitala ma nadzieję, że pełną dezynfekcję uda się przeprowadzić w ciągu jednego dnia.

Z doniesień lokalnego serwisu wynika, że spodziewane zakończenie dezynfekcji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ul. Kamińskiego nastąpi do godziny 20:00. O więcej informacji w tej sprawie zwróciliśmy się do dyrekcji placówki. Artykuł zostanie uzupełniony, gdy tylko otrzymamy odpowiedzi na nasze pytania.

Wczoraj z kolei media donosiły o dramatycznej sytuacji na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu. W nocy przed oddziałem miały ustawiać się kolejki karetek, ponieważ w placówce zabrakło miejsc.

- Nie chodzi wcale o pacjentów zakażonych Covid-19. Brakuje wolnych miejsc niecovidowych na internie. To jest dla nas duże obciążenie - tłumaczył Goutam Chourasia z SOR-u Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, cytowany przez RMF 24.

Niektórym pacjentom przywożonym na oddział udzielano pomocy w karetkach. Choć lekarz dyżurny miał kilkukrotnie zgłaszać koordynatorowi wojewódzkiemu brak miejsc w placówce, do szpitala kierowano nawet pacjentów spoza rejonu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Monika MajkoAutor

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Matthew Strachan, autor muzyki do "Milionerów"

Czytaj więcej >