Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek na A2, są duże utrudnienia na trasie. Jedna osoba nie żyje, autem podróżowały dzieci
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 29.10.2022 09:50

Tragiczny wypadek na A2, są duże utrudnienia na trasie. Jedna osoba nie żyje, autem podróżowały dzieci

Wypadek na A2.
Wypadek na A2. Źródło: https://www.facebook.com/OSPWytomysl

Tragiczny wypadek na 105. kilometrze autostrady A2 między węzłami Nowy Tomyśl i Jordanowo. Zderzyły się trzy samochody osobowe. W jednym z nich podróżowały dzieci. Śmierć poniósł kierowca volkswagena.

Tragiczny wypadek na A2

W sobotę około godziny 6.00. Na 105. kilometrze autostrady A2, między węzłami Nowy Tomyśl i Jordanowo doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Łącznie podróżowało nimi sześć osób.

Kierowca volkswagena zginął na skutek poniesionych obrażeń. Jak udało się ustalić, był to obywatel Niemiec. Informację potwierdził oficer prasowy KPP w Nowym Tomyślu, sierżant sztabowy Mariusz Majewski w rozmowie z portalem "Nowytomysl.naszemiasto.pl"

Kierowca Fiata został przetransportowany do szpitala. Podróżujący seatem obywatele Ukrainy: dwie kobiety oraz dzieci w wieku 10. i 11. lat nie odnieśli żadnych obrażeń, dlatego nie podjęto decyzji o ich hospitalizacji.

Funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Na miejscu wypadku wciąż pracują służby. W związku z tragicznym zdarzeniem pojawiły się utrudnienia na drodze. Dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA poinformował, że jezdnia w kierunku Świecka jest zablokowana. Wprowadzono objazd.

Kierowcy jadący w kierunku Poznania muszą uzbroić się w cierpliwość. Jeden pas ruchu został zablokowany i tworzą się tam korki. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Nowytomysl.naszemiasto.pl