Goniec.pl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Rafał Wolski złapany na gorącym uczynku. Prowadził auto pod wpływem, miał 1,7 promila alkoholu we krwi

23 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Rafał Wolski, piłkarz Wisły Płock i były reprezentant Polski, został przyłapany na jeździe po pijanemu. Wyrok już zapadł - piłkarz stracił prawo jazdy i musiał zapłacić grzywnę. Zawodnik nie ma zamiaru komentować sprawy.

Okazało się, że do zdarzenia doszło w ubiegłym roku w nocy z 16 na 17 sierpnia, a sprawa ciągnęła się już od dłuższego czasu. W końcu zapadł prawomocny wyrok, a o tym, co się zdarzyło, nikt z otoczenia Wolskiego nie wie (albo tak twierdzą).

robert lewandowski

Robert Lewandowski opowiedział o zmarłym ojcu. Przejmujące wyznanie, trudno powstrzymać łzy

CZYTAJ DALEJ

Rafał Wolski prowadził auto pod wpływem, miał 1,7 promila alkoholu we krwi

Sprawę opisał dokładniej Onet.pl. Rafał Wolski jest piłkarzem Wisły Płock i wiadomo, że został złapany na jeździe po pijanemu. Miał we krwi 1,7 promila alkoholu, a wydany wyrok jest już prawomocny i nie można się od niego odwołać.

Piłkarz musi zapłacić 7,5 tys. zł grzywny, 5 tys. zł na cele charytatywne oraz został pozbawiony prawa jazdy na okres trzech lat. To oznacza, że w najbliższym czasie, jeśli nie chce podzielić losu Piotra Kraśki, lepiej, żeby nie wsiadał sam za kółko.

Onet próbował skontaktować się z Rafałem Wolskim. Ten za pierwszym razem odebrał i zapowiedział, że oddzwoni, ale później jego telefon zupełnie milczał. Rzecznik Wisły Płock, Maciej Wiącek twierdził, że o sprawie nic nie wie, co wydawało się samo w sobie zagadkowe.

Sytuacja miała mieć miejsce w Krakowie w nocy z 16 na 17 sierpnia 2021 roku. Policja zainteresowała się mercedesem, który wjechał na torowisko tramwajowe. Okazało się, że w środku siedział piłkarz wtedy Lechii Gdańsk, Rafał Wolski.

- Kierowca nie dostosował się do znaku drogowego C9 (nakaz jazdy z prawej strony znaku). W związku z tym pojazd został zatrzymany do kontroli, podczas której okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy - tłumaczył w rozmowie z Onetem mł. inspektor Sebastian Gleń z krakowskiej policji.

W lutym po raz pierwszy sąd wydał wyrok w jego sprawie, zasądzając to, co zostało potwierdzone przez sąd drugiej instancji. Od wyroku odwołała się prokuratura, twierdząc, że to za mało jak na takie przewinienie. Ostatecznie wyrok prawomocny zapadł w lipcu, ale o sprawie zrobiło się głośno dopiero teraz.

Czy to zaskakujące, że reprezentant Polski postanowił zakpić sobie z prawa i mimo wypicia sporej ilości alkoholu wsiąść za kółko? Polscy piłkarze nie świecą w tej kategorii przykładem (można nawet powiedzieć, że ogólnie polskie gwiazdy). Dobrze, że w takich wypadkach policja ma wciąż oczy z tyłu głowy - pijani kierowcy narażają nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego i surowe kary są często konieczne, by dobrze zapamiętali, że takie działania to nie przelewki.

Kim jest Rafał Wolski?

Rafał Wolski jest piłkarzem Wisły Płock od sezonu 2020/2021. Wcześniej grał m.in. w Lechii Gdańsk, Wiśle Kraków czy Fiorentinie. Karierę piłkarską zaczynał w Legii Warszawa.

Wolski był powoływany do reprezentacji Polski w latach 2012-2017. W karierze reprezentacyjnej specjalnie jednak nie błysnął - zagrał w siedmiu spotkaniach i strzelił jednego gola w meczu przeciwko Armenii w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018.

Pixabay/kaicho20

Te gwiazdy wsiadły za kółko pod wpływem. Nie tylko Beata Kozidrak, porażająca lista

W mediach co jakiś czas pojawiają się doniesienia o znanej osobie, która prowadziła auto pod wpływem alkoholu. Jedna z ostatnich i najgłośniejszych afer dotyczyła Beaty Kozidrak. W naszej galerii poznacie gwiazdy, które także wsiadły za kółko po spożyciu.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Ksiądz przelał sobie 2 mln złotych z parafii. Oburzeni wierni grzmią: "chodził u nas jak komornik"

  • Wielkopolskie: Dramat na biwaku w Potrzanowie. Nie żyje ciężarna kobieta i jej dziecko

  • Adam Niedzielski ujawnił, czy grożą nam jesienne obostrzenia. Minister zdrowia przekazał kluczową informację

Źródło: Goniec.pl, Onet.pl

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski, Barcelona-Betis

Sport

FC Barcelona umacnia się w fotelu lidera. Robert Lewandowski kolejny raz zabłysnął

Czytaj więcej >
Czesław Michniewicz , mundial Katar

Sport

Zaskakujące wieści w sprawie Czesława Michniewicza. Obierze niespodziewany kierunek?

Czytaj więcej >

Sport

Nie żyje Jan Kudra, legendarny polski kolarz. Miał 85 lat

Czytaj więcej >

Sport

Nie żyje Anna Czerwińska. Legenda światowego himalaizmu miała 73 lata

Czytaj więcej >

Sport

Aukcja Igi Świątek na rzecz WOŚP bezkonkurencyjna. Mistrzyni zostawiła w tyle m.in. Roberta Lewandowskiego

Czytaj więcej >

Sport

Nie żyje Kyle Smaine. Narciarski mistrz świata zginął tragicznie

Czytaj więcej >