Goniec.pl
nauka zdalna

Piotr Molecki/East News

Radio ZET: Nauka zdalna możliwa w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców

25 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Ministerstwo Zdrowia coraz bardziej przychyla się do wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach. Jak donosi reporter Radia ZET, możliwe, że jeszcze dziś zapadnie decyzja o zmianie trybu nauczania w placówkach znajdujących się w miastach powyżej 200 tysięcy mieszkańców.

Dopłata do szkody OC/AC nawet w 48 godzin. Sprawdź jak ją uzyskać.

Mimo trwających w niektórych województwach zimowych ferii sytuacja w polskich szkołach wciąż jest bardzo napięta. Coraz więcej placówek przechodzi na nauczanie zdalne z powodu wykrycia zakażeń wśród uczniów i pracowników szkół.

barbara krafftówna

Sąsiedzi Barbary Krafftówny ujawnili, co działo się przed jej śmiercią

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo edukacji i nauki jest zmobilizowane, by jak najdłużej utrzymać tradycyjne formy nauczania, jednak zdaje się, że coraz bardziej przegrywa z rozprzestrzeniającym się Omikronem. Jednocześnie do opinii publicznej dochodzą głosy, że resort już szykuje się na wszelkie czarne scenariusze, a uczniowie mogą wkrótce ponownie pożegnać szkolne ławki.

MEiN rozważa różne warianty dot. nauki

Jak dowiedział się reporter Radia Zet Michał Makowski, ministerstwo Przemysława Czarnka ma przygotowanych kilka wariantów zmiany trybu pracy szkół w piątej fali pandemii koronawirusa.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Najbardziej prawdopodobne, że dzieci z klas 1-3 dalej będą uczyć się w tradycyjny sposób, jednak istnieje też możliwość, że o ewentualnym przejściu na naukę zdalną zadecyduje dyrektor szkoły w porozumieniu z radą rodziców.

Zdalne zajęcia zostaną zorganizowane w szkołach, które znajdują się w miastach powyżej 200 tysięcy mieszkańców. Kryterium wynika z faktu, że to właśnie w większych miastach, w których obserwujemy dużą mobilność, najszybciej przybywa osób zakażonych Covid-19.

Taki tryb nauczania miałby zostać utrzymany do końca ostatniej tury ferii, czyli do 27 lutego. Oficjalne decyzje mają zostać ogłoszone po dzisiejszym spotkaniu ministra Czarnka z szefem resortu zdrowia Adamem Niedzielskim.

Dane publikowane przez MEiN wskazują, że biorąc pod uwagę tylko województwa, w których nie trwa obecnie zimowa przerwa, naukę zdalną prowadzi już 30 proc. szkół podstawowych i 21,5 proc. szkół ponadpodstawowych.

Nauka zdalna coraz bardziej możliwa

We wtorek rzeczniczka ministerstwa edukacji i nauki potwierdziła, że nauka stacjonarna jako priorytet "może ulec ograniczeniu, w zależności od decyzji służb sanitarnych", która ma zapaść w najbliższych godzinach.

ZOBACZ: Krzysztof Bosak NA BAZARZE! Na mrozie OGNIŚCIE krytykuje rząd

Z kolei szef resortu Przemysław Czarnek mówił w Telewizji Republika, że kluczowa w podjęciu decyzji o nauczaniu zdalnym będzie wydolność służby zdrowia.

Jest jeszcze inny czynnik: obciążenie pracą sanepidu w związku ze zdecydowanie bardziej licznymi przypadkami zakażeń w szkołach, aniżeli było to w trzeciej i czwartej fali koronawirusa - dodał szef MEiN.

Make Life Harder oraz Tygodnik NIE zorganizowali konkurs na "Dzbana roku 2021"
Make Life Harder oraz Tygodnik NIE zorganizowali konkurs na "Dzbana roku 2021"
Głosowanie zaczęło się jeszcze w grudniu, a w stawce pojawiły się największe nazwiska
W pierwszych głosowaniach na "Dzbana Roku 2021" pojawił się wiceminister Łukasz Mejza, Beata Kozidrak, czy Robert Bąkiewicz

Polacy nie mieli litości dla Kai Godek i Przemysława Czarnka. Wybrali "Dzbana Roku 2021"

Tygodnik NIE i satyryczny profil Make Life Harder pod koniec roku zorganizowali w mediach społecznościowych konkurs na "Dzbana Roku 2021". Wśród finalistów znaleźli się: Kaja Godek oraz minister edukacji Przemysław Czarnek. Lista wcześniejszych kandydatów to również czołowe nazwiska polskiej polityki i show-biznesu.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET, TV Republika

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Kolejny absurdalny materiał białoruskiej telewizji. Nie zabrakło przykładów z Polski

Czytaj więcej >
goniec.pl

Wiadomości

"Kłamią, manipulują i lekceważą nasz naród". Emerytka miażdży rząd PiS-u

Czytaj więcej >
Dawid Mirkowski

Wiadomości

Policja poszukuje Dawida Mirkowskiego. Jest podejrzany o udział w zabójstwie na Nowym Świecie

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Dlaczego Agata Duda nie zabiera głosu publicznie? Młodszy brat tłumaczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Fatalny wypadek na A4 pod Wrocławiem. Doszło do zderzenia trzech ciężarówek

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Właśnie ujawnili oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Lepiej usiąść przed lekturą

Czytaj więcej >