Goniec.pl Fakty Poseł przemawiał, gdy nagle polityk zaczął krzyczeć. Wszystko przez Wojciecha Szczęsnego
Twitter.com/MarcinTyc

Poseł przemawiał, gdy nagle polityk zaczął krzyczeć. Wszystko przez Wojciecha Szczęsnego

2 grudnia 2022
Autor tekstu: Agata Jaroszewska

Absurdalna scena w Sejmie, gdzie toczyła się dyskusja na ważny dla państwa temat. Posłowie skupili się na rzucie karnym bronionym przez Wojciecha Szczęsnego. Poseł Michał Urbaniak przerwał nawet swoją wypowiedź, by dopytać o wynik ekscytującego się na tyłach sali plenarnej polityka.

Sejm nigdy nie przestaje zaskakiwać , ale sceny z czasu, gdy polscy piłkarze grali z Argentyną, zapiszą się w historii. Absurdalne sceny miały miejsce w 36. minucie meczu .

Występy Polaków na mundialu w Katarze nie zwalniają nikogo z pracy i posłowie nie są wyjątkiem. Niemniej 30 listopada sala plenarną święciła pustkami. Niestety nawet ci politycy, którzy zaszczycili swoją obecnością salę sejmową, byli zajęci... piłką nożną.

Poseł oglądał mecz Polska-Argentyna w Sejmie

Kiedy Wojciech Szczęsny stanął naprzeciw Leo Messiego i bronił rzutu karnego podyktowanego przez sędziego , cała Polska wstrzymała oddech. Emocje udzieliły się nawet posłom.

W czwartek wieczorem na sali sejmowej doszło do absurdalnych scen. Poseł Michał Urbania k wyszedł na mównicę i zadawał stronie rządzącej ważne pytania na temat specjalnego Funduszu Transformacji Śląska .

Zapis budzi ogromne kontrowersje, ale liczba posłów i posłanek gotowych na rozmowę na ten temat nie powaliła. Sala plenarna była praktycznie pusta , ale nie zabrakło... Wojciecha Szczęsnego .

Kiedy wybiła 36. minuta meczu posłowi Michałowi Urbaniakowi przerwało głośne "jaaaa!" z sali . Okrzyk posła to efekt obronienia przez Wojciecha Szczęsnego rzutu karnego. Reakcja miała miejsce także na mównicy sejmowej.

Poseł Konfederacji dopytywał z mównicy gola w meczu Polaków

- Był gol? - pytał poseł Michał Urbaniak. Siedzący z tyłu poseł z telefonem w ręku, który przerwał przemówienie, ujawnił wynik meczu Polska-Argentyna.

- Nie ! - powiedział polityk. - Gratulujemy Szczęsnemu - powiedział poseł Konfederacji i zdecydował się kontynuować wystąpienie na temat specjalnego Funduszu Transformacji Śląska.

Kontrowersje wokół nowego planu rządu

Dlaczego przepisy dyskutowane w czasie meczu Polaków są aż tak kontrowersyjne? Minister Olga Semeniuk-Patkowska wyjaśniała , że w skład Funduszu wejdzie prezes , wraz z trzy- lub czteroosobowy zarządem oraz siedmioosobową radą nadzorczą .

Rada Funduszu Transformacji Śląska ma zostać zasilona przez rząd . Dodatkowo pracować w niej mają także przedstawiciele zarządu województwa śląskiego oraz organizacji pracowniczych .

Jasne jest, że zarząd nie będzie pracował w imię idei . Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk-Patkowska wyjaśniła, że wynagrodzenie będzie wypłacane na podstawie tzw. ustawy kominowej.

Co to oznacza? Duże pieniądze . Te przepisy gwarantują prezesowi oraz zarządowi Funduszu Transformacji Śląska pensję w wysokości nawet 15-krotności przeciętnego wynagrodzenia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: fakt.pl

Obserwuj nas w
autor
Agata Jaroszewska

Redaktorka portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
wiadomości fakty społeczeństwo telewizja finanse rozrywka sport