Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Polskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot. Jest komunikat wojska
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 07.05.2024 18:38

Polskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot. Jest komunikat wojska

myśliwiec
fot. Pexels/Inge Wallumrød (zdj. ilustracyjne)

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych 7 maja w komunikacie wydanym po godzinie 16.00 poinformowało, że polskie myśliwce MiG-29 przechwyciły wczoraj rosyjski samolot. To nie pierwsza taka sytuacja w ciągu ostatnich dni. Do podobnego incydentu doszło także 3 maja. Przekazano szczegóły. 

Polskie myśliwce przechwyciły samolot Rosji

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało w oficjalnym komunikacie, że 6 maja para dyżurna MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku dokonała "przechwycenia oraz identyfikacji wizualnej samolotu Federacji Rosyjskiej".

Myśliwce przechwyciły rosyjski samolot Ił-20, który wystartował z lotniska w Obwodzie Królewieckim i kontynuował lot w przestrzeni międzynarodowej nad Morzem Bałtyckim wykonując misję rozpoznawczą, bez naruszenia polskich wód terytorialnych - poinformowano.

Śledztwo Gońca: Jak ludzie Kaźmierskiej kazali płacić haracz za wolność. Mroczne tajemnice "Królowej życia" [ODCINEK TRZECI]

Podobny incydent wydarzył się kilka dni temu

Rosyjski samolot nie naruszył polskich wód terytorialnych. Ponadto w komunikacie Dowództwa Operacyjnego przekazano, że do podobnego incydentu doszło również w piątek 3 maja.

Ten sam samolot został przechwycony również 3 maja 2024 roku przez parę dyżurną F-16 🇵🇱 z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach - czytamy.

Polskie wojsko zapewnia o bezpieczeństwie

Jak zapewnia polskie wojsko, bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej to jeden z priorytetów armii. Piloci każdego dnia są w gotowości, aby zapewnić ochronę polskiego nieba.

ZOBACZ: Ostrzeżenie dla wracających z majówki. Wojsko apeluje o “szczególną ostrożność”

Ochrona polskiej przestrzeni powietrznej to fundament bezpieczeństwa naszego kraju. Dzięki sprawnemu działaniu personelu naziemnego oraz załóg samolotów możemy być pewni, że jesteśmy chronieni przed zagrożeniami z powietrza - podkreślono w komunikacie.