Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Podlaskie: Śmiertelny wypadek, bus czołowo zderzył się z tirem. W akcji pogotowie, straż pożarna i policja
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 09.10.2022 13:59

Podlaskie: Śmiertelny wypadek, bus czołowo zderzył się z tirem. W akcji pogotowie, straż pożarna i policja

Podlaskie: Śmiertelny wypadek w miejscowości Horodnianka. Bus czołowo zderzył się z tirem
PSP Sokółka

Koszmarny wypadek na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Horodnianka. W niedzielny poranek doszło tam do zderzenia busa z ciężarówką, w wyniku czego śmierć na miejscu poniósł kierowca jednego z pojazdów. Przez kilka godzin trasa była całkowicie zablokowana. Policja bada okoliczności zdarzenia.

Dramatycznie rozpoczął się niedzielny poranek w miejscowości Horodnianka (woj. podlaskie) na drodze prowadzącej z Białegostoku do Augustowa. Tuż przed godziną 6 służby otrzymały niepokojące zgłoszenie o zderzeniu na dk 8 busa i samochodu ciężarowego. Skutki wypadku okazały się być tragiczne.

Podlaskie. Tragiczny wypadek na krajowej "ósemce"

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący busem prawdopodobnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarową scanią - przekazała serwisowi poranny.pl Edyta Wilczyńska, oficer prasowy KWP w Białymstoku.

Tir ostatecznie wylądował w przydrożnym rowie, a jego naczepa zablokowała częściowo pas ruchu. Droga w miejscu wypadku była zablokowana w obu kierunkach, a pozostałe pojazdy musiały korzystać z wyznaczonych objazdów.

I tak, osobówki omijały zator przez Domuraty - Zwierzyniec Wielki - Lewki – Suchowolę, natomiast ciężarówki jadące od strony Augustowa korzystały z DK 61, a od strony Białegostoku z DK 61 i DK 65. Normalny ruch przywrócono dopiero po godzinie 11.

PSP Sokółka
PSP Sokółka
PSP Sokółka
PSP Sokółka

Nie żyje kierowca busa

Na miejscu, poza policją, pojawiło się także pogotowie ratunkowe oraz sześć zastępów straży pożarnej z OSP Suchowola, OSP Horodnianka, JRG Sokółka i JRG posterunek w Dąbrowie Białostockiej.

Niestety, z wypadku nie udało się szczęśliwie wyjść kierującemu busem, który poniósł śmierć na miejscu. Sprawą, pod nadzorem prokuratora, zajmują się teraz funkcjonariusze policji, wyjaśniający szczegółowe okoliczności tragedii. Jak potwierdzono, kierowca samochodu ciężarowego w momencie wypadku był trzeźwy.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: poranny.pl