Goniec.pl
Piotr Zajdek

prywatne/MOPTP

Piotr Zajdek nie żyje. Przegrał walkę z nowotworem

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Nie żyje Piotr Zajdek, muzyk i pedagog pochodzący z Dąbrowy Górniczej. Przez kilka ostatnich miesięcy toczył walkę z glejakiem. Odszedł we wtorek 6 lipca. Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom oraz fanom artysty składamy wyrazy współczucia.

- Piotrek odszedł od nas we wtorek, pozostawiając wszystkich w wielkiej rozpaczy, ale równocześnie zostawiając nam swoją wielką miłość. [...] Odszedł zresztą tak, jak żył. Spokojnie i godnie - przekazali bliscy artysty.

Sejm

Awantura w Sejmie. Posłanka zasłoniła Jarosława Kaczyńskiego własnym ciałem

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Piotr Zajdek

Rodzina zmarłego podziękowała wszystkim, którzy pomagali w zbieraniu funduszy na leczenie ich krewnego w ostatnich tygodniach. Założona przez nich zbiórka internetowa cieszyła się dużą popularnością. Szybko udało się uzbierać potrzebną kwotę.

- Z całego serca dziękujemy wam za niebywałe i natychmiastowe wsparcie Piotra i jego rodziny w tych trudnych chwilach. Niestety, wszelkie nasze staranie okazały się bezskuteczne - dodali.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Fundusze, które zebrano podczas zbiórki, mają zostać przekazane na rzecz Hospicjum Cordis, które opiekowało się piosenkarzem w jego ostatnich dniach. Niestety, choroba okazała się zdecydowanie poważniejsza, niż podejrzewano.

W marcu 2021 roku u Piotra Zajdka zdiagnozowano guza mózgu. Choć operacja przebiegła pomyślnie i wydawało się, że artysta powrócił do zdrowia, wkrótce lekarze wydali niespodziewaną diagnozę - okazało się, że gitarzysta cierpiał na glejaka mózgu.

Prywatnie Piotr Zajdek był szczęśliwym mężem, ojcem, miłośnikiem biegania oraz uzdolnionym muzykiem. Znajomi wspominają go jako dobrego, oddanego człowieka, który śpieszył z pomocą wszystkim, którzy jej potrzebowali.

Piotr Zajdek był utalentowanym artystą

Artysta był doskonałym gitarzystą. Współtworzył zespoły 100 TVarzy Grzybiarzy, Pieniądze, Paździerze i Kosmetyka Mózgu oraz Teatr Jednego Wina. Był pomysłodawcą i organizatorem festiwalu „Fingerstyle i okolice”.

W 2015 roku Piotr Zajdek otrzymał nagrodę  za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za całokształt twórczości. W tym samym roku został zwycięzcą Warsaw Fingerstyle Festiwal.

Na co dzień pracował jako realizator nagrań i operator sprzętu audiowizualnego w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej. W najbliższy weekend w Dąbrowie Górniczej miał odbyć się koncert charytatywny, z którego środki planowano przeznaczyć na dalsze leczenie i rehabilitację Piotra Zajdka.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Raffaella Carra

  • Od 2 lipca montowane są inteligentne liczniki prądu

  • Małopolskie: Śmiertelny wypadek w Posądzy. Nie żyje 73-letni mężczyzna

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Dziennik Zachodni

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >