Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pierwsze prognozy pogody na Wielkanoc. Warto wiedzieć
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 25.03.2023 16:35

Pierwsze prognozy pogody na Wielkanoc. Warto wiedzieć

None
tropicaltidbits.com

Zbliża się Wielkanoc, a wszyscy Polacy z niecierpliwością wyczekują prognoz pogody na świąteczne dni. Niestety synoptycy nie mają pozytywnych wiadomości. Wygląda na to, że czekają nas kolejne pochmurne oraz chłodne święta.

Kolejne święta wielkanocne pozbawione wiosennej aury?

Choć Wielkanoc przypada na wiosnę, od kilku lat Polacy święta przeżywają w chłodnej aurze. W ostatnim latach zdarzały się przypadki, gdy temperatura powietrza była niższa od zanotowanej w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Brakowało słońca, a co więcej momentami sypał śnieg. Zapowiada się na to, że i w tym roku pogoda na święta nie rozpieści Polaków.

Ironiczny żart sponsora reprezentacji Polski po blamażu z Czechami

Synoptycy zaniepokoili Polaków

Zgodnie z pierwszymi prognozami przedświąteczny tydzień w przeważającej części naszego kraju przynieść ma temperatury niższe od normy, jednak nie będzie to znaczące odchylenie. Poprawa pogody nastąpić ma około 9-10 kwietnia, a więc albo w czasie Wielkanocy, albo tuż po niej. Synoptycy zapowiadają, że w tych dniach temperatura powinna systematycznie wzrastać. 

Oznacza to, że początkiem kwietnia dominować będą chłodne masy powietrza. W pierwszej dekadzie miesiąca nocą w niektórych obszarach naszego kraju temperatura może spaść nawet poniżej 0 stopni Celsjusza. Pojawią się także przymrozki.

Czekają nas chłodne święta wielkanocne

W czasie świąt w północnej części Polski, a także w rejonach podgórskich, temperatura może nie przekroczyć nawet 10 stopni Celsjusza. W dniach 3-9 kwietnia popołudniami przeważnie mamy odnotować od 4 st. C na Podhalu do 9 st. C na zachodzie i południu kraju. Cieplej ma być od 10-16 kwietnia, kiedy to na termometrach dostrzec będzie można od 8 stopni C w rejonie Zakopanego do 13 st. C w południowym regionie Polski.

W okolicy Wielkanocy deszczowe fronty mają pojawiać się rzadziej niż obecnie. Miejscami będzie jednak pochmurno oraz deszczowo, głównie na południu oraz zachodzie kraju. Według prognoz nie mają to być jednak obfite opady. Pocieszające są również prognozowane przejaśnienia.

Należy mieć na uwadze, że są to dopiero wstępne prognozy pogody na Wielkanoc. Sytuacja może ulec zmianie, więc warto na bieżąco śledzić kolejne informacje od synoptyków. Najświeższe informacje znaleźć można na naszym portalu.

Źródło: wiadomosci.onet.pl