Goniec.pl
Andrzej Rosiewicz w Opolu

TVP Opole 2022

Opole 2022. Andrzej Rosiewicz rozgrzał publiczność. Na koniec wbił szpilkę Kammelowi

18 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Udostępnij:

Andrzej Rosiewicz mimo swojego wieku, nadal ma mnóstwo energii. Udowodnił to podczas swojego występu na festiwalu Opole 2022. Artysta nie dość, że kilkukrotnie bisował, to jeszcze stepował i... wbił szpilkę Kammelowi. Takie obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał.

Andrzej Rosiewicz niedawno skończył 78 lat, ale mało kto w to uwierzy, patrząc na jego ostatni występ. Nie bez powodu mówi się o tym, że jest żywą legendą polskiej sceny muzycznej. Nie jest też tajemnicą, że jak tylko pojawia się na scenie, od razu wzbudza wśród publiczności ogromny entuzjazm. Tak było również podczas festiwalu Opole 2022. Artysta skradł show, ale raczej nikt się nie spodziewał, że jego występ w opolskim amfiteatrze tak będzie wyglądał.

Witold Paszt córki

Opole 2022. Na scenie niespodziewanie pojawiły się córki Witolda Paszta. Kim są, czym się zajmują?

CZYTAJ DALEJ

Andrzej Rosiewicz i jego niespodziewane bisy

Andrzej Rosiewicz na 59. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu był jedną z gwiazd "Od Opola do Opola". Zaśpiewał swoją legendarną piosenkę "Najwięcej witaminy", ale postanowił zmieniać w niej słowa. Swoją charyzmą i swoim poczuciem humoru rozbawił całą opolską publiczność. Nie zamierzał także schodzić ze sceny.

- Dziękujemy za serdeczną atmosferę, wzajemne zrozumienie i całkowitą zgodność poglądów - powiedział ironicznie ze sceny Andrzej Rosiewicz i zaczął kolejny bis, wydłużając tym samym swój występ.

Prowadzący koncert "Od Opola do Opola" próbowali zapowiadać już kolejnego artystę, ale Rosiewicz nie dawał za wygraną. Śpiewając po raz kolejny refren swojej piosenki, zmienił słowa na: "Największe braki mają polskie chłopaki. Na całym świecie większych braków nie znajdziecie. Dlatego wszystkich zebrałbym i wysłałbym na Krym". Nie brakowało mu również sił nie tylko na taniec, ale i stepowanie. - A mówią, że krasnale nie stepują - dodał Rosiewicz.

andrzej rosiewicz opole

fot. Jacek Kurnikowski, Mieszko Piętka/AKPA

andrzej rosiewicz opole 2022

fot. Jacek Kurnikowski, Mieszko Piętka/AKPA

Andrzej Rosiewicz wbił szpilkę Tomaszowi Kammelowi

Na koniec swojego występu Andrzej Rosiewicz zadedykował swoją piosenkę Karolinie Bielawskiej, Miss Świata 2021. Zanim jednak ostatecznie pożegnał się z opolską publicznością, nie odmówił sobie zwrócenia się do prowadzącego Festiwal Tomasza Kamela.

- Dwóch przystojnych to tłok. Jeden z nas będzie musiał wyjść, mam nadzieję, że umiesz się zachować - zażartował artysta.

andrzej rosiewicz opole tomasz kammel

fot. Jacek Kurnikowski, Mieszko Piętka/AKPA/

(fot. Paweł Wodzyński/East News)

Opole 2022 Premiery. Oto 10 artystów, którzy wystąpią na scenie podczas 59. KFPP

W dniach od 17 do 20 czerwca 2022 Telewizja Polska będzie transmitować 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Przed widzami cztery dni wyśmienitej zabawy, jubileusze, ulubieni artyści, dobrze znane i nowe przeboje. Drugi dzień festiwalu to 2 koncerty konkursowe oraz wspaniały jubileusz. Muzyczną ucztę rozpocznie koncert „Premiery”, w którym uczestnicy rywalizują o Nagrodę im. Karola Musioła, przyznawaną przez widzów w głosowaniu SMS - owym oraz o Nagrodę Jury. Swoje wyróżnienia dla kompozytora i autora tekstów przyzna też Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. W części konkursowej koncertu zaprezentuje się 10 wykonawców zakwalifikowanych przez Radę Artystyczną 59. KFPP. Koncert urozmaicą występy: Krystiana Ochmana zeszłorocznego laureata, zdobywcy Nagrody im. Karola Musioła oraz Natalii Zastępy zdobywczyni Nagrody Jury w zeszłorocznym koncercie „Premiery”, a poprowadzą go Agnieszka Oszczyk i Tomasz Kammel.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Plejada

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

fot. Instagram @qczaj

Gwiazdy

Daniel Kuczaj zwrócił się do fanów z prośbą o modlitwę. Jego matka jest poważnie chora

Czytaj więcej >
Radosław Majdan ostro krytykowany za wideo z synem
(fot. instagram.com/r_majdan/Paweł Wodzyński/East News)

Gwiazdy

Radosław Majdan w ogniu krytyki. Myślał, że publikuje urocze chwile z synem. Wyszło inaczej

Czytaj więcej >
Denise Dowse - znana z "Beverly Hills 90210" zapadła w śpiączkę, z której już się nie obudziła. Miała 64 lata.
(fot. screen z youtube.com)

Gwiazdy

Denise Dowse nie żyje. Aktorka znana z „Beverly Hills 90210” zapadła w śpiączkę, z której już się nie wybudziła

Czytaj więcej >
Goniec

Gwiazdy

Robyn Griggs nie żyje. Marzyła o wielkiej sławie, lecz śmiertelna choroba przerwała jej karierę

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Piotr Gąsowski drwi z TVP i Tomasza Kammela. Komu jeszcze się oberwało?

Czytaj więcej >
Agnieszka Kotlarska - Miss Polski 1991, która została brutalnie zamordowana na oczach 2,5-letniej córki i męża.
(screen z youtube.com/Archiwum Miss)

Gwiazdy

Agnieszka Kotlarska skończyłaby dziś 50 lat. Miss Polski została zamordowana na oczach 2,5-letniej córki i męża

Czytaj więcej >