Goniec.pl
Babciny sposób

Pixabay.com kalhh

Obierz dwa ziemniaki i włóż je na noc do butów. Nie będą już tak ciasne

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Nasze babcie miały swoje sprawdzone sposoby na drobne domowe naprawy, jednak z czasem wiele z tych metod popadło w zapomnienie. Jeśli masz kłopot ze zbyt ciasnymi skórzanymi butami, można uporać się z problemem za pomocą zwykłego ziemniaka.

Niemal każda babcia ma swoje domowe sposoby, które skutecznie i przede wszystkim tanio pozwalają uporać się z drobnymi kłopotami. Okazuje się, że w przypadku zbyt ciasnych butów pomóc mogą ziemniaki. Dzięki tej metodzie można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Babcine sposoby na zbyt ciasne buty pozwolą zaoszczędzić pieniądze

Nasz babcie miały swoje sprawdzone sposoby na różne problemy. Jeżeli weszliśmy w posiadanie skórzanych butów, które są na nas za małe, wcale nie musimy ich oddawać lub wyrzucać. Warto również wypróbować ten sposób, zanim poprosimy o pomoc szewca.

Okazuje się, że wystarczy wykorzystać warzywo, które niemal każdy Polak ma w swojej kuchni. Należy obrać dwa ziemniaki, a następnie umieścić je w ciasnych czubkach butów i pozostawić na noc. Efekty naszych działań zobaczymy już po kilku godzinach.

W ciągu kolejnych godzin woda zawarta w warzywie zmiękczy skórę i sprawi, że stanie się ona bardziej elastyczna. Tak przygotowany but dopasuje się do naszej stopy. W celu zmiękczenia skóry w butach można użyć również starych gazet.

Wystarczy uformować z papieru kulki, a następnie obficie zmoczyć gazety wodą lub denaturatem. Następnie tak przygotowany papier należy włożyć do butów i zostawić w nich na dobę.

But można rozciągnąć również za pomocą woreczków do lodu. Należy nalać do nich wody i włożyć je do butów, a następnie obuwie umieścić w zamrażalce na noc. Zamarzająca woda rozciągnie skórę i sprawi, że buty lepiej dostosują się do naszej stopy.

Na straty nie należy spisywać również zbyt ciasnych butów z tworzyw sztucznych, choć w ich przypadku trzeba spróbować innych metod. Jedną z najpopularniejszych jest użycie mokrej skarpetki.

Skarpetkę należy zmoczyć, a następnie nałożyć na stopę i włożyć ją do zbyt ciasnego buta. Po kilku godzinach chodzenia obuwie powinno rozciągnąć się i dostosować do kształtu naszej kończyny. Jeśli to nie pomoże, można spróbować jeszcze drugiej metody.

Ten sposób może być skuteczny, jednak jedynie w przypadku obuwia szytego, ponieważ gorąca woda może rozpuścić klej. Do uwierającego buta wlej trochę wrzątku, a następnie wylej go po kilku sekundach i nałóż obuwie na nogę. Ponownie spróbuj rozchodzić je przez kilka następnych godzin. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Artur Tomala

  • Minister Czarnek: powrót dzieci do szkół nawet od 19 kwietnia

  • Naukowcy odkryli, kto może lżej przejść przez infekcję koronawirusem

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Zachodniopomorskie: W pensjonacie znaleziono zwłoki 40-latka. Prawdopodobnie doszło do zbrodni

Czytaj więcej >
sinice

Wiadomości

Mężczyzna wykąpał się w Bałtyku. Jest zakażony bakterią Vibrio vulnificus

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski ocenił wystąpienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Czytaj więcej >
konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >