Goniec.pl
TIMOTHY A. CLARY/AFP/East News

TIMOTHY A. CLARY/AFP/East News

Meghan Markle nie chciała pożegnać królowej Elżbiety II? Nowe fakty ujawniają, że mogło być na odwrót

10 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Meghan Markle nie towarzyszyła księciu Harry'emu w ponurej podróży do zamku Balmoral, gdzie zmarła królowa Elżbieta II. Chociaż w prasie mieniło się od plotek, jakoby Amerykanka nie chciała stanąć u boku męża w trudnych chwilach, sprawę traktowano powierzchownie. To spojrzenie zmieniło się po wypowiedzi jednej z ekspertek z zakresu królewskiej precedencji. Rzuciła ona zupełnie nowe światło na zachowanie członków klanu Windsorów.

Świat wstrzymał oddech. Telewizja BBC i inne światowe media ogłosiły arcy-ważną informację: w wieku 96 lat odeszła królowa Elżbieta II. Z racji nobliwego wieku monarchini, taki rozwój wydarzeń mógł być spodziewany, nikt jednak nie był przygotowany, że stanie się tak nagle.

W rozmowie z Polsat News wiceminister spraw zagranicznych, Paweł Jabłoński jest przekonany, iż na ceremonii pogrzebowej królowej Elżbiety II, Polskę będzie reprezentował prezydent Andrzej Duda.

Kto będzie reprezentował Polskę na pogrzebie królowej Elżbiety II? Padło pierwsze nazwisko

CZYTAJ DALEJ

Jeszcze dwa dni przed śmiercią zasiadająca na brytyjskim tronie Elżbieta odbyła spotkanie służbowe z nowo wybraną premier Wielkiej Brytanii, Liz Truss. W ciągu kilkudziesięciu godzin informacje prasowe o stanie zdrowia królowej zaczęły być coraz bardziej niepokojące. 8 września monarchini zmarła, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie Pałacu Buckingham.

- Królowa zmarła spokojnie w Balmoral dziś po południu. Król i Królowa Konsorta pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu – napisano.

Książę Harry przegrał walkę z czasem

Nie tylko poddani, ale także członkowie najzacniejszego rodu nie byli przygotowani na tak rychłe odejście panującej przez 70 lat władczyni. Nie wszyscy znajdowali się w Szkocji, gdzie zlokalizowany jest zamek Balmoral. Na miejsce najszybciej przybył król (wówczas książę) Karol i jego blondwłosa małżonka, Kamila. Byli najbliżej.

Do zamku udało się dotrzeć także księciu Williamowi. Jego żona, Kate, pozostała w Windsorze, by opiekować się dziećmi. Nie wiemy, którzy inni członkowie królewskiego rodu zdążyli pożegnać się z umierającą. Wiadomo natomiast, że tego zaszczytu nie dostąpił książę Harry i księżna Sussex, Meghan Markle.

Meghan nie należy już do rodziny?

Na temat tajemniczej nieobecności amerykańskiej żony rudowłosego arystokraty wypowiedziała się ekspertka z zakresu królewskich zasad, Katie Nicholi. W rozmowie z „ET” oznajmiła, że Meghan Markle po prostu nie została uwzględniona w alarmowej korespondencji, którą rozesłano przed tym, jak królowa była bliska odejścia. To wyjaśnia fakt, że w Balmoral młodszy syn księżnej Diany pojawił się w pojedynkę.

W mediach spekulowano, dlaczego Meghan zrezygnowała z nagłej wizyty w Szkocji. Podejrzewano, że zrobiła to dla ukochanego, by ten mógł w samotności i z należytym szacunkiem oddać hołd zmarłej babci. Okazuje się, że decyzja o braku wiadomości była podjęta przez „Pałac” i nic nie można było wskórać.

- Meghan mogła z łatwością tam pojechać… ona i Harry byli już w Wielkiej Brytanii w sprawach związanych z pracą, a nawet odwołali wydarzenie w Londynie, kiedy dostali wiadomość – twierdziła ekspertka.

Okazuje się, że owy telegram był zaadresowany tylko do jednej osoby. Podobne zdanie o przyczynach nieobecności Markle ma korespondent BBC. Twierdzi on, że nawet jeśli księżna Sussex pojawiłaby się w Balmoral, nie byłaby zbyt ciepło przyjęta przez zgromadzonych na miejscu żałobników.

YouTube/Netflix; Rotten Tomatoes Classic Trailers; Monolith Films

Królowa Elżbieta była częstą bohaterką filmów i seriali. Tak przedstawiano ją na ekranie

Postać królowej Elżbiety wielokrotnie interpretowana była przez największe filmowe gwiazdy. Która z nich wypadła w tej roli najlepiej?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Jastrząb Post

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Krystyna Janda fot. TRICOLORS/Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Krystyna Janda gorzko o macierzyństwie: "Trudno było być matką odpowiedzialną"

Czytaj więcej >
Edyta Golec fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Edyta Golec szczerze opowiedziała o swoim życiu. Wyjawiła swoją tajemnicę, ma poważny problem

Czytaj więcej >
Ida Nowakowska, Łukasz Nowicki fot. Pawel Wodzynski/TRICOLORS/East News

Gwiazdy

"Pytanie na śniadanie". Łukasz Nowicki może liczyć na wsparcie kolegów z programu. Ida Nowakowska zdradziła szczegóły

Czytaj więcej >
Jacek Kurski wyśmiany w Szkle kontaktowym. Foto: Pawel Wodzynski/East News / screen z programu szkło kontaktowe, tvn24, 2022

Gwiazdy

Jacek Kurski wyśmiany w TVN24. Sianecki przypomniał, co były prezes TVP zrobił 8 lat temu

Czytaj więcej >
ALeksandra Kwaśniewska zapowiada kolejny live z tatą. Foto: Instagram @aleksandraleksandrowna

Gwiazdy

Aleksandra Kwaśniewska przekazała świetne informacje. Kolejny live z jej ojcem już za kilka dni

Czytaj więcej >
Meghan Markle i ksiażę Harry. Jak się poznali? Foto: Janet Mayer / SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Wszyscy się mylili. Wydało się, jak poznali się Meghan Markle i książę Harry

Czytaj więcej >