Goniec.pl
Nie żyje Jason Dupasquier

Twitter/MotoGP

Nie żyje motocyklista Jason Dupasquier

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Nie żyje Jason Dupasquier, szwajcarski motocyklista. Sportowiec zginął na skutek tragicznego wypadku, który miał miejsce podczas sobotnich kwalifikacjach do wyścigu Moto3 na włoskim torze Mugello. Miał zaledwie 19 lat.

- Z przykrością informujemy o śmierci Jasona Dupasquiera. W imieniu całej rodziny MotoGP przekazujemy miłość jego zespołowi, rodzinie i bliskim. Będzie cię bardzo brakowało, Jason. Spoczywaj w pokoju - czytamy na Twitterze MotoGP.

Nie żyje Jason Dupasquier 

- W tej chwili możemy jedynie powiedzieć, że Jason znajduje się w bardzo złym stanie, określanym jako krytyczny. Czekamy na wieści ze szpitala - przekazał tuż po tragicznym wypadku oficjalny lekarz światowej federacji FIM Giancarlo de Filippo.

Do zdarzenia doszło podczas końcowego etapu sesji kwalifikacyjnej. Jason Dupasquier upadł na tor, a następnie został uderzony przez Ayumu Sasakiego. Jeremy Alcoba, który również brał udział w tym dramatycznym zdarzeniu, wyznał, że jest przekonany, że najechał na nogę szwajcarskiego sportowca.

Ayamu Sasaki i Jeremy Alcoba wyszli z wypadku bez szwanku. Jason Dupasquier z kolei natychmiast trafił pod fachową opiekę lekarzy z Florencji. Kwalifikacje wygrał Fabio Quartararo, który swój sukces zadedykował rannemu dziewiętnastolatkowi.

- To pole position jest dla Jasona. To był straszny wypadek, mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy - mówił laureat podczas jednego z wywiadów.

Niestety, pomimo błyskawicznej interwencji medycznej spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy. Lekarzom - mimo heroicznej walki - nie udało się uratować życia szwajcarskiego motocyklisty. Obrażenia, które odniósł nastolatek, okazały się zbyt poważne.

- Pomimo wysiłków personelu medycznego na torze oraz wszystkich tych, którzy zajmowali się później szwajcarskim motocyklistą, szpital ogłosił, że obrażenia Dupasquiera okazały się zbyt poważne - napisano na oficjalnej stronie internetowej MotoGP.

Ujawniono, że Jason Dupasquier przed śmiercią był transportowany do szpitala helikopterem. Pod osłoną nocy przeszedł operację. Medycy chcieli ograniczyć uszkodzenia neurologiczne powstałe w wyniku wypadku. Przyczyną śmierci miały być obrażenia klatki piersiowej.

Przyczyny wypadku będą badane przez specjalistów pracujących dla MotoGP. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako bardzo poważne i skomplikowane. Na ten moment należy wykluczyć, że standardy bezpieczeństwa w serii były i są zbyt niskie. Ostatnia tragedia na torze miała miejsce w 2016 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Został poproszony o bycie chrzestnym. Otrzymał listę żądań

  • Były ksiądz Natanek może stanąć przed sądem za słowa o dzieciach z in vitro

  • Katowice: 14-latek nie żyje. Skoczył z dachu budynku

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >