Nie żyje Cezary Stankiewicz, b. dziennikarz "Gazety Wyborczej" i Radia Zet. Miał zaledwie 56 lat
Tragiczne wieści z Olsztyna (woj. warmińsko-mazurskie). W wieku 56 lat zmarł Cezary Stankiewicz. Większość zawodowego życia spędził w roli dziennikarza. Pracował m.in. dla "Gazety Wyborczej" oraz "Radia Zet" W ostatnich latach pełnił funkcję rzecznika Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie.
Nie żyje Cezary Stankiewicz
Informację o śmierci Cezarego Stankiewicza przekazała w mediach społecznościowych jego córka. W ostatnim czasie mężczyzna borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Zmarł nagle w wieku zaledwie 56 lat.
Cezary Stankiewicz współpracował z redakcjami Radia WaMa, Radia Zet, "Gazety Wyborczej" Olsztyn oraz "Gazety Olsztyńskiej". Jako jeden z niewielu polskich dziennikarzy relacjonował z Egiptu krwawą rewolucję na początku lutego 2011 roku. Przez ostatnie lata swojego życia pracował jako rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie.
"Zawsze mogliśmy liczyć na Cezarego wsparcie i pomoc"
Zmarłego pożegnali pracownicy Muzeum Komunikacji Miejskiej w Olsztynie. - Odszedł od nas Cezary Stankiewicz, dziennikarz, a dla nas Rzecznik Prasowy MPK Olsztyn. Zawsze mogliśmy liczyć na Cezarego wsparcie i pomoc . Spoczywaj w pokoju - czytamy w pożegnalnym wpisie umieszczonym na Facebooku.
Zmarł Andrzej Bilik. Dziennikarz Telewizji Polskiej z okresu PRL-u
W ostatnich dniach dotarła do nas również informacja o śmierci Andrzeja Bilika . 84-latek był dziennikarzem Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej w czasach PRL-u. O śmierci mężczyzny poinformowała jego małżonka, Antonina Bilik. Dziennikarz był również dyplomatą, ambasadorem RP w Algierii oraz autorem wielu książek.
Został laureatem nagrody Złoty Ekran 1988 za cykl programów telewizyjnych "Polityka, politycy", a także laureatem I Nagrody Przewodniczącego Komitetu do spraw Radia i Telewizji (1984). Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, oraz Złotą Odznaką Stowarzyszenia Dziennikarzy PRL.
Źródło: fakt.pl