Goniec.pl
policja

Marek BAZAK/East News

Nie żyje 38 osób, setki rannych. Polska policja opublikowała bilans

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Po czerwcowym długim weekendzie policja podsumowała już wypadki drogowe. Od środy 2 czerwca do niedzieli 6 czerwca na terenie całego kraju doszło do blisko 400 wypadków. Łącznie śmierć poniosło prawie 40 osób, a ponad 400 podróżnych odniosło obrażenia. Informacje przekazał Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Jak tylko zbliża się długi weekend związany ze świętami lub wakacje, policja apeluje do wszystkich, by zachowali szczególną ostrożność na drogach. Niestety podczas dłuższego wolnego ruch na jezdni robi się bardziej intensywny i w tym czasie nierzadko dochodzi do zwiększenia liczby niebezpiecznych sytuacji.

W związku z czerwcowym długim weekendem policja także przypomniała kierowcom o konieczności zachowania ostrożności podczas dłuższych podróży. Służby przygotowały też specjalną akcję, by sprawdzić, czy Polacy stosują się do nowych przepisów, które weszły w życie 1 czerwca.

Policja podsumowuje statystyki z długiego weekendu

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Roberta Opasa z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji od środy do niedzieli (2-6 czerwca) doszło do 384 wypadków na drogach na terenie całego kraju.

Z relacji służb wynika, że wskutek tych zdarzeń śmierć poniosło 38 osób. 422 osoby odniosły obrażenia w związku z wypadkami. Robert Opas zaznaczył, że w trakcie długiego weekendu funkcjonariusze byli szczególnie zaangażowani w zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

nfz-uruchowmil-teleporade

NFZ wprowadził teleplatformę pierwszego kontaktu

CZYTAJ DALEJ

Zasugerował także, że służby mundurowe chciały przede wszystko ograniczyć liczbę kolizji oraz wypadków. Komisarz ujawnił, że funkcjonariusze wyznaczyli newralgiczne dni, gdy na ulice wyjechało nawet 5 tysięcy policjantów.

Na drogach pojawiły się też patrole z grupy „Speed”, które wyposażone w specjalny sprzęt pilnowały spokoju na drogach. Niestety nie udało się uniknąć wypadków. W części z nich ucierpieli też tzw. „niechronieni uczestnicy ruchu”.

Policja zatrzymała nietrzeźwych kierowców

Z relacji policji wynika, że w piątek 4 czerwca w Baranowie nieznany sprawca w godzinach wieczornych potrącił 45-letnią rowerzystkę. Kobieta nie przeżyła tego wypadku. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i nadal jest poszukiwany.

Do podobnego wypadku doszło w niedzielę w Iwaniskach. Tam kierowca audi potrącił 54-letniego pieszego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł. Zatrzymani podejrzani byli nietrzeźwi.

W ciągu długiego weekendu zatrzymano aż 1931 nietrzeźwych kierowców. Ze statystyk wynika, że 1099 kierowców straciło prawo jazdy podczas tych kilku dni za przekroczenie prędkości dozwolonej o więcej niż 50 km/h.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Clarence Williams III, znany m.in. ze „Strażnika Teksasu”

  • Zdjęcia Rozenek z wakacji są coraz bardziej odważne. Tym razem przesadziła?

  • Kobieta skarżyła się na uciążliwe swędzenie skóry. Lekarze zdiagnozowali nowotwór

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >