Goniec.pl
Beata K.

TRICOLORS/East News

Nie tylko Beata K. Lista polskich gwiazd, które jeździły po alkoholu, jest bardzo długa

2 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Zatrzymanie Beaty K. za jazdę pod wpływem alkoholu stało się niemałą sensacją. Jednak problem z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu ma nie tylko piosenkarka. Okazuje się bowiem, że show-biznes zna wiele podobnych historii.

Tylko w pierwszym półroczu 2021 roku pijani kierowcy spowodowali 684 wypadki, w których zginęło 68 osób, a 841 zostało rannych. Ponadto, policjanci złapali na gorącym uczynku 46 163 pijanych kierowców. Takie statystyki zatrważają i skłaniają do myślenia.

beata-k-jechala-zygzakiem

Beata K. usłyszała zarzuty za jazdę po alkoholu. Przyznała się do winy

CZYTAJ DALEJ

Jak się okazuje, problem jazdy na „podwójnym gazie” nie dotyczy tylko szarych obywateli, a przypadki nietrzeźwych celebrytów jeszcze bardziej trafiają do naszej wyobraźni wywołując publiczne oburzenie. Choć z wiadomych powodów najgłośniej jest teraz o Beacie K., to warto przypomnieć inne niechlubne przykłady gwiazd prowadzących po alkoholu.

Liszowska, Farna i Durczok prowadzili po alkoholu

W 2014 roku policja złapała jadąca porsche Joannę Liszowską, która spowodowała wypadek na warszawskim Mokotowie. Aktorka miała w wydychanym powietrzu 1,2 promila alkoholu. Ostatecznie została ukarana 7 tys. zł grzywny, skierowano ją też na prace społeczne.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

2 lata wcześniej Ewa Farna spowodowała wypadek na drodze między Trzyńcem a Wędrynią w Czechach. Piosenkarka zasnęła za kierownicą, w wyniku czego jej auto groźnie dachowało. Farna miała 1 promil alkoholu we krwi. Za karę odebrano jej prawo jazdy na dwa lata i zażądano niecałe 6 tysięcy złotych grzywny.

Głośnym echem odbiła się wpadka Kamila Durczoka. Dziennikarz miał aż 2,5 promila alkoholu, za co został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Nieco mniej, bo 2 promile, miał zatrzymany w 2009 roku Tomasz Stockinger. W wypadku, który spowodował aktor jedna osoba trafiła do szpitala. Stockinger został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, odebranie prawa jazdy na dwa lata oraz grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Wypadki gwiazd przestrogą dla fanów

Skromniejszym wynikiem mogą się pochwalić Borys Szyc i Renata Dancewicz. Oboje na jakiś czas stracili prawo do kierowania pojazdami mechanicznymi, z tym, że aktorka ponownie podeszła do egzaminu na prawo jazdy, Szyc natomiast zrezygnował z ponownego ubiegania się o dokument.

Niecały promil miał we krwi Daniel Olbrychski. Legendarny aktor utrzymywał, że wypił o dwa kieliszki za dużo poprzedniego dnia. Olbrychski stracił wówczas prawo jazdy i zapowiadał, że dobrowolnie podda się karze.

Ilona Felicjańska spowodowała wypadek mając 2,3 promila w wydychanym powietrzu. Niedługo potem modelka przyznała się, że jest alkoholiczką. Jej leczenie przebiega różnie i co jakiś czas znów słyszymy o ekscesach pani Ilony.

Rekordzistką jest Katarzyna Figura, którą policja zatrzymała aż dwa razy. Aktorka m.in. odbyła rajd pod wpływem alkoholu przez stan Nowy Jork. To, co szokuje to fakt, że razem z nią jechała jej 10-letnia córka.

Najtragiczniejszy w skutkach był wypadek spowodowany przez Dariusza Krupę, byłego męża Edyty Górniak. Celebryta za zabicie 63-letniej kobiety pod wpływem kokainy spędził w więzieniu 3 lata.

Jak więc widać, wpadki, a raczej poważne błędy nie omijają znanych i lubianych. W tych przypadkach jak w soczewce widać ich ludzkie słabości, które chętnie piętnujemy. Takie przykłady mogą również posłużyć za przestrogę dla wszystkich tych, którzy nie są wystarczająco odpowiedzialni, by samemu dojść do odpowiednich wniosków.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: se.pl

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Michał Banaszek "Bezczel"

Czytaj więcej >
Krzysztof Krawczyk junior zaśpiewa w amfiteatrze

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk junior wystąpił w nowym odcinku "Uwagi". Opowiedział o konflikcie z Ewą Krawczyk

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Piotr Kurowski, zawodnik MMA

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny żartuje z wypowiedzi Jana Dudy. "Ponoć można się czymś ode mnie zarazić"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wniosła apelację od wyroku rozwodowego. Chce walczyć o alimenty od męża

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Zmarła uczestniczka "Kuchennych rewolucji". Marzenna Koniuszy prowadziła bar w Gorzowie Wielkopolskim

Czytaj więcej >