Goniec.pl
zrzut ekranu, Twitter @The Royal Family

zrzut ekranu, Twitter @The Royal Family

Napięty grafik króla Karola III. Jeszcze przed pogrzebem Elżbiety II będzie musiał na chwilę opuścić Anglię

11 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Informacja o śmierci królowej Elżbiety II obiegła cały świat w czwartek, ale to nie koniec doniesień o tym, co wkrótce wydarzy się w Wielkiej Brytanii. Nowy król, Karol III, ma przed sobą wyjątkowo napięty grafik. Jeszcze przed ceremonią pogrzebową zmarłej matki odbędzie intensywną podróż, by spotkać się z „głowami państw” wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa.

Karol III w podróży

Operacja „London Bridge” określa, jakie działania po śmierci królowej podejmie jej następca, król Karol III. Zgodnie z harmonogramem, w niedzielę rano, arystokrata pojawił się w Westminster Hall w Londynie. W wielkiej sali pałacowej otrzymał oficjalne kondolencje.

Tego samego dnia uda się do Szkocji, a jego następnym przystankiem będzie tamtejszy parlament. W Edynburgu będzie uczestniczył w nabożeństwie w katedrze St. Giles. Nieco później wyleci do Irlandii Północnej, gdzie również otrzyma pismo kondolencyjne. Odbędzie się to w zamku Hillsborough.

Dziwaczne zachowanie króla Karola. Monarcha potrzebował pomocy przy podpisywaniu dokumentów.

Dziwne zachowanie króla Karola III. Mina Camilli mówi wszystko, nagranie obiegło sieć

CZYTAJ DALEJ

W nadchodzących dniach również czekają go chwile spędzone na pełnieniu królewskich obowiązków. Nie tylko przyjmie współczujące życzenia po zmarłej matce, ale będzie kontynuował operacje zaplanowane przez podległe mu służby.

W poniedziałek brytyjskiego króla czeka próba związana z realizacją planu „Lion”. Opracowano go z myślą o żałobnym kondukcie z Elżbietą II, który przejdzie wzdłuż ceremonialnej trasy przez Londyn - z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego.

W Westminster Hall trumna z ciałem zmarłej monarchini będzie wystawiona publicznie przez trzy dni. W tym czasie (co zaplanowano w kolejnej operacji pod kryptonimem „Feather”) będzie ona dostępna dla publiczności przez 23 godziny dziennie.

Pogrzeb Elżbiety II

Trumna z ciałem będzie się znajdowała na katafalku wewnątrz wspomnianej hali. Nie tylko członkowie rodziny królewskiej, lecz także osoby na ważnych państwowych stanowiskach (np. premier) i zwykli cywile będą mogli oddać jej hołd władczyni i jednocześnie ją pożegnać.

Epoka elżbietańska ostatecznie zakończy się w poniedziałek, 19 września. To właśnie wtedy odbędzie się wielka państwowa uroczystość pogrzebowa, która będzie transmitowana w mediach na całym świecie.

Elżbieta II zostanie złożone w kaplicy w zamku Windsor u boku męża, księcia Filipa. W grobowcu zostali także pochowani jej rodzice – król Jerzy VI i królowa matka, Elżbieta Bowes-Lyon.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Oto najbardziej zaskakujące ciekawostki na jej temat/KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

Ukryte znaczenie małej torebki i brak prawa jazdy. Oto ciekawostki na temat królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła w czwartek 8 września 2022. Była jedną z najdłużej panujących władczyń na świecie. Pod jej panowaniem Wielka Brytania przechodziła trudne chwile, jednak przez większą część jej przywództwa kraj się rozwijał i powrócił do utraconej po dekolonizacji świetności. Przedstawiamy mniej znane ciekawostki na temat królowej Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Plejada, TVN24

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay.com Alehandra13

Gwiazdy

Dziś w tv znajdzie się coś dla każdego. Dwa wielkie przeboje dla dwóch pokoleń

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz, fot KAPiF

Gwiazdy

Robert Makłowicz pokazał dorosłych synów. Jeden z nich poszedł w ślady ojca

Czytaj więcej >
Jan Paweł II, fot. East News

Gwiazdy

Jan Paweł II skrytykowany przez byłego wokalistę Chumbawamby. Zaczepił kogoś jeszcze

Czytaj więcej >
Katarzyna Skrzynecka fot. KAPiF

Gwiazdy

Katarzyna Skrzynecka nagle przerwała wywiad. Zapytano ją o Edwarda Miszczaka

Czytaj więcej >
Znicz fot. pixabay

Gwiazdy

Nie żyje córka gwiazdora "Rodziny Soprano". Zmarła nagle w wieku 25 lat

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Krzysztof Jackowski ponownie ostrzega Polaków. Co jego zdaniem czeka nas w 2023 roku?

Czytaj więcej >