Informacje Żródło: Marek BAZAK/East News

Mazowieckie: wypadek z udziałem busa i karetki. Dwie osoby w szpitalu

7 Kwiecień 2021 Klaudia BochenekKlaudia Bochenek

Późnym wieczorem, w środę 7 kwietnia, media obiegła niepokojąca informacja o zderzeniu karetki i busa. Dwie osoby trafiły do szpitala. Wiadomo, że ambulansem transportowano 6 osób.

Dziś wieczorem, 7 kwietnia, na drodze krajowej nr 48 w Wólce Kożuchowskiej w województwie mazowieckim doszło do groźnego wypadku. Bus nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z karetką.

Media informują o dwóch osobach, które musiały trafić do szpitala

- Jadący od strony Wyśmierzyc bus marki Ford, podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z karetką - poinformowała dziennikarzy rzeczniczka białobrzeskiej policji sierż. szt. Ewa Kozyra.

Wiadomo, że w karetce oprócz kierowcy znajdowało się 6 osób. Byli to pacjenci wracający z dializ. 2 z nich musiało trafić do szpitala. Lokalne media podają, że są to lekkie obrażenia.

Na miejscu pracują służby, w tym straż pożarna, policja i służby medyczne. Funkcjonariusze starają się prześledzić każdy szczegół wypadku, jednak z relacji rzeczniczki wynika, że to kierowca busa, obywatel Ukrainy, jest winny.

Nie żyje Maria Skąpska, współtwórczyni m.in. „Barw szczęścia” czy „Na Wspólnej”Nie żyje Maria Skąpska, współtwórczyni m.in. „Barw szczęścia” czy „Na Wspólnej”Czytaj dalej

Nie jest do końca wiadome, czy obaj kierowcy byli trzeźwi. Cały czas trwają konieczne czynności. Należy czekać na oficjalne informacje policji. Funkcjonariusze natychmiast zablokowali drogę krajową nr 48, ruch odbywał się pobocznymi drogami, wyznaczono objazdy. Na tę chwilę ruch został udrożniony.

Niestety, to nie pierwszy poważny wypadek z udziałem karetki w ciągu ostatnich 3 tygodni. 19 marca w Lublinie kierowca ambulansu uderzył w tył ciężarówki, został zakleszczony i ostatecznie zmarł. 24 marca również w Lublinie na skutek zderzenia do szpitala trafił pacjent oraz kierowca ambulansu. Samochód osobowy uderzył w pojazd jadący na sygnale.

Dzień później, 25 marca, do kolejnego wypadku doszło tym razem w Warszawie. Tutaj sytuacja miała tragiczny finał - zmarł pacjent chory na koronawirusa, którego przetransportowano drugim ambulansem. Nie wiadomo, czy zderzenie miało wpływ na zgon.

Z kolei 5 kwietnia w Bielsku-Białej doszło do kolizji na skrzyżowaniu. Karetka na sygnale uderzyła w osobówkę przejeżdżającą na zielonym świetle. Kierowca ambulansu został ukarany mandatem.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Polsat News, Radio ZET

Następny artykuł