Goniec.pl
Po wygraniu Eurowizji musieli niemal natychmiast wracać do kraju

MARCO BERTORELLO/AFP/East News; Twitter.com/@pravda_eng

Kulisy występu Kalush Orchestra na Eurowizji. Nie mieli czasu świętować i żegnali się w pośpiechu

16 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Fani Kalush Orchestra nie wiedzieli, że zwycięzcy Eurowizji 2022 niemal natychmiast po zwycięstwie wracali do swojego kraju, by działać na froncie. Największe emocje wzbudza uchwycone na zdjęciach pożegnanie frontmana zespołu Olega Psiuka z jego ukochaną. Para długo się nie zobaczy. Oto prawda stojąca za występem ukraińskiego zespołu.

Nie wszyscy mają tyle szczęścia co Krystian Ochman, który nie ukrywał, iż po występie w finale Eurowizji 2022 zostanie na chwilę we włoskim Turynie. Kalush Orchestra, zamiast świętować, musieli się spakować.

Ukraina

Sukces ukraińskiej armii. Wojska dotarły pod granicę z Rosją

CZYTAJ DALEJ

Z racji wojny w Ukrainie tylko dzięki specjalnemu pozwoleniu członkowie zespołu mogli opuścić kraj. Obecnie przepisy nie pozwalają na wyjazd z ojczyzny Ukraińcom w wieku od 18. do 60. roku życia.

Kulisy występu zwycięskiej formacji w Turynie oraz ich szybki wyjazd z Włoch będzie dla wielu fanów zaskoczeniem. Świat obiegły już zdjęcia frontmana Kalush Orchestra Olega Psiuka, który korzystając z okoliczności Eurowizji 2022, mógł zobaczyć się z najbliższymi, w tym ze swoją ukochaną.

Na Eurowizję 2022 przyjechali z frontu wojennego

Jeszcze podczas występu Kalush Orchestra postanowili zaryzykować i mimo apolitycznego charakteru Eurowizji 2022 zaapelowali o pomoc dla broniącego się Mariupola. Wojnę znają nie tylko ze zdjęć. Muzycy do Turynu przyjechali prosto z frontu.

Kalush Orchestra zachwyciła całą Europę, ale artyści nie mieli czasu na przeprowadzenie prób. Cały zespół bowiem służy w Ukrainie w innym zakątku kraju. Oleg Psiuk aktywnie działa na rzecz zbiórek charytatywnych oraz nieustannie wspiera osoby z całego kraju.

MS Kyłymmen, DJ zwycięzcy Eurowizji 2022, zasila szeregi wojsk obrony terytorialnej. Ukraińcy nie tylko nie mieli głowy do hucznego świętowania sukcesu, ale wiedzieli, że jak najszybciej wrócić muszą do swojego kraju.

Fotografowie uchwycili moment pożegnania Olega Psiuka i jego ukochanej. Muzyk wykorzystał szansę na zobaczenie się z najbliższymi, ale nie miał zamiaru skorzystać z możliwości nadużycia specjalnego pozwolenia na opuszczenie kraju. Poruszające zdjęcie obiegło sieć.

eurowizja 2022 wyniki polska jury

Eurowizja 2022. Skandal wokół krajowych głosowań, sześć państw wykluczonych. Organizatorzy wyjaśniają

CZYTAJ DALEJ

Oleg Psiuk żegna się z ukochaną pod hotelem

Już dzień po zwycięstwie w Eurowizji 2022 Kalush Orchestra spakowała swoje walizki i wyjechała z Włoch. Niemniej muzycy nie pozostali głusi na prośby zachwyconych fanów i przez krótki moment pozowali do zdjęć oraz rozdawali autografy.

Wśród bliskich artystów reprezentujących Ukrainę uwagę zwróciła młoda dziewczyna ubrana w liliową koszulkę. W jej ramiona, nie bacząc na fotoreporterów i gapiów, wpadł sam frontman Kalush Oschestra. Oleg Psiuk musiał powitać i pożegnać się z ukochaną na oczach całej Europy.

Dziewczyna została obsypana przez muzyka pocałunkami. Wydawało się, że poza nimi samymi nic ich nie interesuje.

Nie wiadomo, jak długo nie wiedzieli się zakochani, ale nie mieli zbyt dużo czasu na to, by nacieszyć się sobą. Frontman Kalush Orchestra musiał bowiem wsiąść do taksówki i odjechać. Niedługo śladami swojego kolegi podążyła reszta zespołu.

Tak wyglądało ukraińskie "studio" skąd Timur Mirosznyczenko relacjonował Eurowizję 2022

Niewiarygodne, gdzie Ukraińcy urządzili studio Eurowizji. Lokalizacja musiała zostać w pełni tajna

Niewiarygodne, jak wyglądało "studio" ukraińskiego dziennikarza Timura Mirosznyczenki, który relacjonował konkurs Eurowizji 2022. Komentator nadawał wprost ze schronu, a informacje o jego lokalizacji były pilnie strzeżone. Zdjęcia mówią same za siebie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, ukraińska prawda

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay.com Alehandra13

Gwiazdy

Dziś w tv znajdzie się coś dla każdego. Dwa wielkie przeboje dla dwóch pokoleń

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz, fot KAPiF

Gwiazdy

Robert Makłowicz pokazał dorosłych synów. Jeden z nich poszedł w ślady ojca

Czytaj więcej >
Jan Paweł II, fot. East News

Gwiazdy

Jan Paweł II skrytykowany przez byłego wokalistę Chumbawamby. Zaczepił kogoś jeszcze

Czytaj więcej >
Katarzyna Skrzynecka fot. KAPiF

Gwiazdy

Katarzyna Skrzynecka nagle przerwała wywiad. Zapytano ją o Edwarda Miszczaka

Czytaj więcej >
Znicz fot. pixabay

Gwiazdy

Nie żyje córka gwiazdora "Rodziny Soprano". Zmarła nagle w wieku 25 lat

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Krzysztof Jackowski ponownie ostrzega Polaków. Co jego zdaniem czeka nas w 2023 roku?

Czytaj więcej >