Goniec.pl
Książę Filip w młodości i obecnie

[twitter.com/alexmarr98]; [wikimedia commons/Kiefer from Frankfurt am Main, Germany/CC2.0]

BBC wyemitowała wspomnienie księcia Filipa. Duża cześć internautów uwierzyła w jego śmierć

6 Marca 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Czy książę Filip nie żyje? Internauci są przekonani, że mąż Elżbiety II zmarł. Wszystko przez wyemitowany na antenie BBC Scotland czarno-biały materiał z udziałem księcia. W sieci zawrzało, ludzie są przekonani, że stacja transmitowała nekrolog.

Stacja BBC Scotland omyłkowo wyemitowała czarno-białe nagranie z udziałem księcia Filipa. Nagranie zostało puszczone w trakcie trwania obrad parlamentu. Internet zawrzał, ludzie są przekonani, że stacja poinformowała o śmierci członka brytyjskiej rodziny królewskiej. Teraz BBC przeprasza, jednak w sieci pojawiły się teorie spiskowe.

Fani brytyjskiej rodziny królewskiej są poważnie zaniepokojeni. Od ponad dwóch tygodni książę Filip jest hospitalizowany po poważnej operacji serca. 99-letni mężczyzna został, według oficjalnych informacji, przewieziony do kolejnego szpitala. W internecie zrobiło się gorąco, gdy szkocki oddział telewizji BBC wyemitował czarno-białe nagranie z młodości księcia. Sprawa o tyle jest zadziwiająca, że materiał z udziałem księcia pojawił się nagle, w trakcie trwania innego programu. 

Książę Filip nie żyje?

Internet zawrzał. W sieci niemal natychmiast pojawiły się informacje, że  książę Filip zmarł. Przyczyną był enigmatyczny materiał wideo, który przez pomyłkę wyemitowała stacja BBC Scotland. Czarno-białe nagranie z migawkami z życia księcia przerwało transmisję z posiedzenia parlamentu. Ludzie uznali, że materiał jest nekrologiem.

Do wpadki ze strony telewizji doszło podczas trwania transmisji z obrad parlamentu. Materiał został nagle przerwany, a na ekranach telewizorów pojawiło się czarno-białe nagranie, na którym widać było migawki z życia księcia Filipa. Materiał został odtworzony dwukrotnie. Film przedstawiał młodego męża królowej Elżbiety II. 

Stacja szybko zareagowała i zdjęła materiał z wizji, a następnie wypuściła planszę informacyjną z przeprosinami. Przepraszamy za przerwę w audycji. Pracujemy nad rozwiązaniem usterki - głosił komunikat BBC Scotland. Niestety, nie wszyscy zdążyli zaznajomić się z informacją ze strony nadawcy. W sieci pojawiły się informacje o zgonie księcia Filipa.

Nagranie księcia Filipa poruszyło sieć

Wideo z anteny BBC natychmiast obiegło media społecznościowe. W sieci zawrzało, internauci są przekonani, że wyemitowany przez BBC materiał był nekrologiem. Na Twitterze zaczęły pojawiać się teorie spiskowe. Książę Filip nie żyje, zostaniemy o tym poinformowani tuż przed emisją wywiadu z Oprah lub zaraz po niej - napisała Sarah Horgan, udostępniając wideo. Wtórują jej inni użytkownicy sieci. Wierzę, że to był prawdziwy nekrolog księcia Filipa - pisze użytkowniczka o nicku Siobhán, Cefnogwr Annibyniaeth #1521.

Ani telewizja BBC, ani rodzina królewska nie odniosły się do rewelacji przekazywanych w sieci. Ostatnie oficjalne informacje z pałacu Buckingham pochodzą ze wczoraj, 5 marca i głoszą, że książę Filip został przetransportowany do szpitala króla Edwarda VII. 99-letni Książę Filip przeszedł bardzo poważną operację serca i jest hospitalizowany.

Czy stacja wyemitowała nagranie omyłkowo? Internauci nie są przekonani co do tej wersji zdarzeń. Istnieje, bowiem specjalny plan o nazwie Forth Bridge. Głosi on, że w przypadku śmierci księcia Filipa Pałac Buckingham wyda specjalne oświadczenie. Najpierw ma ono zostać przekazane Stowarzyszeniu Prasowemu i BBC. Jednak media będą mogły poinformować o zgonie księcia dopiero kolejnego dnia o godzinie ósmej rano. W internecie panuje przekonanie, że książę właśnie zmarł, a wyemitowane nagranie było przygotowywaną informacją. 

Zobacz wideo:

[EMBED-71]

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

  • Kinga Duda przyłapana przez fotoreporterów. Tata nie będzie zadowolony

  • ZUS odbierze nauczycielce zasiłek chorobowy. Wszystko przez jedno zdjęcie

  • Mija 15 lat od emisji pierwszego odcinka. „Ranczo” jest prawdziwym hitem telewizji

Źródło: Twitter, BBC Scotland

Podobne artykuły

Grób Andrzeja Strzeleckiego

Gwiazdy

Zakończono remont grobu Andrzeja Strzeleckiego. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Internauci skrytykowali zdjęcie Katarzyny Cichopek. Twierdzą, że promuje "patodeweloperkę"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Agnieszka Gozdyra boi się o swoje bezpieczeństwo. Otrzymała groźbę, sprawa zgłoszona policji

Czytaj więcej >
Jolanta Kwaśniewska

Gwiazdy

Jolanta Kwaśniewska jest zachwycona teściami swojej córki. „Dla nich wartości rodzinne są najważniejsze”

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Dziennikarze Wirtualnej Polski są rozczarowani restauracją po rewolucjach Magdy Gessler

Czytaj więcej >
Klan

Gwiazdy

Twórcy „Klanu” po 24 latach zmieniają czołówkę serialu. Widzowie nie usłyszą już Ryszarda Rynkowskiego

Czytaj więcej >