Goniec.pl Fakty Ksiądz otworzył koperty z kolędy i pokazał ich zawartość. Wielkie zaskoczenie
TikTok.com/@ks.sebastianpicur

Ksiądz otworzył koperty z kolędy i pokazał ich zawartość. Wielkie zaskoczenie

10 stycznia 2023
Autor tekstu: Agata Jaroszewska

Ksiądz otworzył koperty z kolędy na oczach ludzi. Wskazał, że odpowiedź na pytanie "ile dać księdzu w kopertę" nie ma jednej odpowiedzi. Trzeba przyznać, że ksiądz Sebastian Picur podzielił się niecodziennym przemyśleniem.

Ile dać księdzu w kopertę? Gorący czas kolęd

Kolęda ogarnęła cały kraj, a księża pukają do kolejnych domów . Niektóre opowieści z wizyt duszpasterskich są niecodzienne, a inne mrożą krew w żyłach .

Niemniej nieustannie aktualne pozostaje pytanie " ile dać księdzu w kopertę ". Pieniądze, szczególnie w dobie szalejącej inflacji, w większości domów to towar deficytowy.

Nad problemem postanowił pochylić się popularny w sieci ksiądz. Ks. Sebastian Picur opublikował na TikToku wymowne nagranie. Porusza on temat kopert z kolęd . Duchowny otworzył na oczach widzów cztery koperty . Ich zawartość dla większości była zaskoczeniem. Szczególnie jedna z nich wywołała mieszane uczucia.

Ksiądz pokazał "koperty z kolęd"

Ksiądz Sebastian Picu nie unika dyskusji na tematy wiary. Aktywność w mediach społecznościowych wykorzystuje do promowania Kościoła. Temat kolędy oraz tego, ile dać w kopertę księdzu nie mógł zostać pominięty .

Na jednym z nagrań widzimy, jak ksiądz Sebastian Picur otwiera koperty z kolęd. Internauci nie zobaczyli jednak w nich pieniędzy. - Bóg Cię Kocha - głosiła kartka z pierwszej koperty.

W drugiej ksiądz z TikToka napisał "Jesteś Super" . W trzeciej "kopercie z kolędy" znajdowała się kartka z napisem: "Nie Bądź Maruda, Uśmiechnij Się" . Ostatnia była sporym zaskoczeniem.

Wierni śledzący księdza na platformie mogli wyczuć zgrzyt między tematem Kościoła i poszukiwaniem większej sławy. - Pomożesz Dobić do 600K Obserwujących - spytał się poprzez kartkę z koperty z kolędy ksiądz Sebastian Picur.

Nie wszyscy księża czekają na pieniądze

Przy okazji humorystycznego poruszenia tematu tego, ile dać księdzu w kopertę podczas kolędy nie zabrakło nauki skierowanej do oczekujących na wizytę duszpasterską. - Pieniądze są ważne, ale nie są najważniejsze. Pozdrawiam, Szczęść Boże - powiedział ksiądz Sebastian Picur na krótkim filmie.

Nie trzeba było długo czekać na to, by internauci podzielili się swoimi doświadczeniami oscylującymi wokół księży, pieniędzy i kolędy. Jedna z komentujących wyznała, że podczas wizyty duszpasterskiej młody kapłan nie przyjął od niej datku . Wiedział, że rodzina ma wydatki.

Kobieta wskazała, że ksiądz nie wziął pieniędzy także od jej sąsiadów borykających się z problemami zdrowotnymi . - Jest wielu księży, którzy postępuje podobnie - odpowiedział na ten komentarz ksiądz z TikToka.

- Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka - dodał Sebastian Picur. Doceniacie aktywność księdza w mediach społecznościowych?

Artykuły polecane przez Goniec.pl :

Źródło: goniec.pl, o2.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Obserwuj nas w
autor
Agata Jaroszewska

Redaktorka portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
wiadomości fakty społeczeństwo telewizja finanse rozrywka sport