Goniec.pl > Życie > Koniec zasiłku opiekuńczego. Wiemy do kiedy będzie wypłacany
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 06.05.2021 15:15

Koniec zasiłku opiekuńczego. Wiemy do kiedy będzie wypłacany

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Fot. Iberion materiały własne

Szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski przekazał dzisiaj informacje o zmianach, jakie zajdą w obostrzeniach sanitarnych po 18 kwietnia. Każdy, kto śledził konferencję prasową ministra, wie, że o wielkim łagodzeniu restrykcji mówić jeszcze nie można. Padła jednak istotna wiadomość dla rodziców najmłodszych dzieci.

W wyniku porozumienia Ministerstwa Zdrowia z Ministerstwem Edukacji i Nauki postanowiono, że po 18 kwietnia otwarte zostaną żłobki oraz przedszkola. Szef resortu Przemysław Czarnek już wcześniej w rozmowie z mediami mówił o nadziejach na powrót dzieci do szkół jeszcze w kwietniu.

Koniec dodatkowych zasiłków – Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdza

Decyzja Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki to z pewnością duża ulga dla rodziców, którzy czekali na możliwość korzystania z placówek opiekuńczo-wychowawczych jak żłobki i przedszkola.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w związku z tą informacją wydało też bardzo ważny komunikat dotyczący dodatkowego zasiłku opiekuńczego, z którego do tej pory mogą korzystać rodzice.

Z wiadomości przekazanych przez resort wynika, że rodzice mogą liczyć na wypłacanie jedynie do 18 kwietnia. Wcześniej Rada Ministrów wydała jednak rozporządzenie, według którego zasiłek przysługuje aż do 25 kwietnia.

Choć, niektórzy mogli już złożyć wnioski o wypłacanie zasiłku do wcześniej podanego terminu, MRiPS potwierdziło już, że ci rodzice także będą otrzymywali świadczenia jedynie do niedzieli 18 kwietnia. Następnego dnia żłobki i przedszkola będą już mogły być otwarte.

Resort dodał na łamach Polskiej Agencji Prasowej, że nie trzeba wprowadzać korekt we wnioskach czy też ponownie składać formularzy.

Adam Niedzielski z Ministerstwa Zdrowia przekazał nowe informacje

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Adama Niedzielskiego z Ministerstwa Zdrowia rząd postanowił przedłużyć obostrzenia sanitarne o tydzień – do 25 kwietnia. Szef resortu zaznaczył, że jest zbyt wcześnie na podejmowanie ryzyka łagodzenia restrykcji.

[EMBED-243]

Minister zdrowia powiadomił też, że dłużej – bo do 3 maja – obowiązywały ograniczenia dotyczące hoteli oraz innych obiektów noclegowych. Polacy podczas majówki powinni liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli policji i sanepidu.

Warto wiedzieć, że znów można uprawiać sport na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać o limicie, który wynosi 25 osób, który dotyczy zajęć w grupach. Resort zdrowia potwierdził dzisiaj tj. 14 kwietnia o 21 283 nowych przypadkach koronawirusa.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi: