Goniec.pl
Kamil Stoch może nie wystąpić na igrzyskach w Pekinie?

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Stoch nie wystąpi na igrzyskach w Pekinie? Sytuacja jest poważna

13 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Po kontuzji Kamila Stocha i zawieszeniu jego występów pojawiły się doniesienia, że jego start na Igrzyskach w Pekinie nie jest stuprocentowo pewny. Michal Doleżal, trener kadry polskich skoczków narciarskich nie ukrywa swojej nadziei na powrót Kamila Stocha na skocznię, ale wskazał, że plan B nie jest wykluczony.

- Kamil ma zerwaną torebkę stawową w stawie skokowym. Ma też naciągnięte więzadła, ale kości są całe. Niestety na rozgrzewce przed treningiem doszło do urazu - powiedział w rozmowie z onet.pl Michal Doleżal.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Babcia Joanny Opozdy usunięta z PiS. Sprawa trafiła aż na Nowogrodzką

CZYTAJ DALEJ

O swojej kontuzji poinformował fanów sam Kamil Stoch. Na Instagramie dodał emocjonalny wpis, gdzie przyznał, że kontuzja to dla niego ogromny cios. - Pęka mi serce - wyznał skoczek.

Teraz trener kadry polskich skoczków otworzył się na temat przyszłości Kamila Stocha. Nadzieje na szybki powrót sportowca do formy nie są małe, jednak szkoleniowcy muszą szykować plan zapasowy na igrzyska w Pekinie.

Michal Doleżal szczerze o występie Kamila Stocha na igrzyskach w Pekinie

Chociaż pewne jest, że Polacy nie będą mogli oglądać Kamila Stocha w konkursie w Zakopanem, to wszyscy dokładają starań, by zerwana torebka stawowa sportowca jak najszybciej przestała blokować jego dalsze starty.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Michal Doleżal w rozmowie z onet.pl przyznał, że jest podłamany całą sytuacją. - Widziałem skoki Kamila z poniedziałkowego treningu i ostatnie jego próby były już naprawdę bardzo dobre. Przed nami są krajowe zawody, w których jest konkurs drużynowy, a tu taka sytuacja. Będziemy jednak walczyć - wyznał szkoleniowiec polskiej kadry.

Trener skoczków narciarskich zwraca uwagę, że w tunelu widać jednak światełko. Na pytanie, czy jest szansa na to, by Kamil Stoch wystartował na igrzyskach w Pekinie, Michal Doleżal odpowiedział "tak". - I to jest pozytyw w tej całej sytuacji - dodał.

Biorą pod uwagę, że z kostką Kamila Stocha może nie być najlepiej

Podczas wywiadu trener polskich skoczków podkreślał, że wiara w to, że Kamil Stoch wystąpi na igrzyskach jest duża. - Nie rozmawiałem jeszcze z lekarzem, ale słyszałem, że jest nadzieja na trening Kamila przed Pekinem - przekazał Michal Doleżal.

- Jestem pewien, że Kamil będzie w składzie na igrzyska - powiedział szkoleniowiec. Okazuje się jednak, że mimo nadziei i wiary w powrót Kamila Stocha do zdrowia, szykowany jest plan B.

- Gdyby jednak coś z kostką było nie tak, to dokonamy zmiany w ostatniej chwili. Skład na igrzyska mam już w głowie. Zabierzemy pięciu zawodników, a skład ogłosimy po konkursach w Zakopanem - wyjaśnił trener polskiej kadry skoczków narciarskich.

Wiadomo już, kto zastąpi Kamila Stocha w konkursie w Zakopanem. - W jego miejsce powołaliśmy Jana Habdasa, który początkowo miał startować w Pucharze Kontynentalnym - powiedział w rozmowie z onet.pl Michal Doleżal.

Niebywałe zdjęcia partnerek i żon polskich skoczków. Ewa Bilan-Stoch to jedna z wielu piękności

Slajd 1 z 6

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kim są partnerki polskich skoczków?

Partnerki polskich skoczków często zaangażowane są bardzo w życie swoich mężów i chłopaków. Same często zajmują się na co dzień bardzo interesującymi dziedzinami. Kim są ukochane liderów polskiej kadry? / fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: onet.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Beata Zawadzka/East News

Sport

Łukasz Piszczek po rozmowach z PZPN. Wiadomo, czego dotyczyły

Czytaj więcej >
Nie żyje

Sport

Miał zaledwie 40 lat. Nie żyje były zawodnik KSW i UFC, został zasztyletowany

Czytaj więcej >
EHF

Sport

Afera w meczu Polska - Rosja. ZPRP składa protest

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sport

PZN: Jest decyzja w sprawie startów skoczków przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie

Czytaj więcej >
Nie żyje

Sport

Nie żyje 19-letni piłkarz. Christian Rowe zginął w wypadku samochodowym

Czytaj więcej >
Adam Małysz przekazał fenomenalne wiadomości na temat stanu zdrowia Kamila Stocha

Sport

Adam Małysz przekazał fenomenalne wieści ws. Kamila Stocha

Czytaj więcej >