Goniec.pl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jacek Kurski nie czekał na ostateczne pozwolenie. Ruszyły prace przy "Sylwestrze Marzeń"

1 Grudnia 2021

(Ostatnia zmiana: 1 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Jacek Kurski bezwzględnie stawia na organizację kolejnej odsłony "Sylwestra Marzeń" w TVP i już dał zielone światło do przygotowywania sceny na Równi Krupowej. Prace ruszyły z kopyta, mimo że władze miasta nie udzieliły jeszcze wszystkich niezbędnych pozwoleń.

Dziennikarze "Onetu" wybrali się dzisiaj do Zakopanego, gdzie stali się świadkami pierwszych prac na wielkim placu budowy. Stawiana jest scena plenerowa, a ekipa doglądająca całej inwestycji potwierdza, że wykonuje swoje obowiązki w związku ze zleceniem złożonym przez Telewizję Polską.

Tomasz Komenda

Zbrodnia miłoszycka. Jest wyrok sądu apelacyjnego

CZYTAJ DALEJ

W nieoficjalnych rozmowach urzędnicy z zakopiańskiego magistratu przyznają, że sytuacja nadchodzącego Sylwestra jest dosyć skomplikowana, ponieważ TVP nie zadbała jeszcze o wszystkie wymagane formalności. Miasto wciąż zastanawia się, czy wejść w przedsięwzięcie jako współorganizator (co równałoby się z dopłaceniem do imprezy ok. miliona złotych), czy też może po prostu wynająć grunt pod koncert Telewizji Polskiej.

- Drugi scenariusz jest dla Zakopanego bardziej atrakcyjny, bo gdyby telewizja uparła się, że robi imprezę z publicznością, przy zakażeniach sięgających kilkadziesiąt tysięcy nowych przypadków dziennie, to będziemy mogli umyć od tego ręce - stwierdza w rozmowie z dziennikarzami "Onetu" jeden z urzędników.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Co więcej, prace na Równi Krupowej rozpoczęły się, pomimo braku formalnej zgody wydziału budownictwa starostwa powiatowego w Zakopanem. Na jakiej podstawie stawiana jest obecnie scena, tego nie udało się ustalić.

Byliśmy na grobie Jadwigi Kaczyńskiej. Niebywałe, co stoi na nagrobku, ogromne zaskoczenie

Slajd 1 z 7

1 listopada odwiedziliśmy grób Jadwigi Kaczyńskiej. Nagrobek matki Jarosława i Lecha Kaczyńskich zapiera dech w piersiach. Nikt nie przypuszczał, że w noc Wszystkich Świętych będzie tak wyglądać. fot. materiały własne.

Jak wygląda grób Jadwigi Kaczyńskiej?

1 listopada odwiedziliśmy grób Jadwigi Kaczyńskiej. Nagrobek matki Jarosława i Lecha Kaczyńskich zapiera dech w piersiach. Nikt nie przypuszczał, że w noc Wszystkich Świętych będzie tak wyglądać. fot. materiały własne.

"Sylwester Marzeń" TVP raczej z publicznością

W obliczu bardzo wysokich dziennych przyrostów potwierdzonych przypadków COVID-19 w naszym kraju (ubiegłej doby było ich ponad 29 tysięcy) mogłoby się wydawać, że impreza powinna odbyć się bez udziału publiczności. Otóż nic bardziej mylnego.

Nie wiadomo jeszcze, jak będą wyglądały obostrzenia w okresie świąteczno-noworocznym, ale wszystko wskazuje na to, że tysiące Polaków będą mogły bez skrępowania bawić się na koncercie organizowanym przez Jacka Kurskiego. "Onet" podaje, że przed powstającą sceną ustawiono już nawet pierwsze barierki dzielące sektory dla publiczności.

Wszystkie szczegóły tegorocznego "Sylwestra Marzeń" mają być udostępnione 17 grudnia, podczas specjalnej konferencji. Dowiemy się wtedy, jakie gwiazdy w tym roku zagoszczą na Sylwestrze, za który odpowiada Telewizja Polska.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Łukasz Mejza zostanie zdymisjonowany? Marek Suski komentuje

  • Bunt w strzeżonym ośrodku dla migrantów w Wędrzynie

  • Tusk do Warszawy przyjechał pociągiem, z siedziby partyjnej odjechał limuzyną

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet

Patryk PrzybyłowskiAutor

Główny wydawca portalu Goniec.pl. Od trzech lat współpracuję z Grupą Mediową Iberion, a wcześniej byłem związany z Radiem Sfera. Prywatnie pasjonuję się muzyką i angielską piłką nożną.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patryk.przybylowski@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Dziś wieczorem Polsat wyemituje światowy hit "Avengers: Koniec gry"

Czytaj więcej >
AGENCJA SE/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gwiazdy

Koncert "Motylem jestem" w TVP. Przypomniano wywiad z Ireną Jarocką o rozwiązłości

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Grażyna Szapołowska zaszalała z koleżankami w "Dzień Dobry TVN". Niesamowita przyjaźń

Czytaj więcej >
Facebook/Familiada

Gwiazdy

Wpadka w "Familiadzie". Uczestniczka nie mogła uwierzyć w to, co powiedziała

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek pokazała się fanom bez makijażu

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek opublikowała nowe zdjęcie. Pokazała zgrabną talię

Czytaj więcej >
Barbara Kurdej-Szatan

Gwiazdy

Barbara Kurdej-Szatan ostro o TVP i hejterach. Gwiazda zapowiada powrót do telewizji

Czytaj więcej >