Goniec.pl Fakty Iława. Nie żyje 84-latka potrącona przez hulajnogę elektryczną. Pojazdem kierował nastolatek
KPP Iława

Iława. Nie żyje 84-latka potrącona przez hulajnogę elektryczną. Pojazdem kierował nastolatek

14 lipca 2023
Autor tekstu: Ada Rymaszewska

Fatalne skutki wypadku z udziałem hulajnogi elektrycznej w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). Pod koniec czerwca na jednej z ulic w mieście doszło do potrącenia przez 15-letniego chłopca jadącego jednośladem starszej kobiety. Seniorka z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala, gdzie po kilkunastu dniach zmarła. Nastolatek za swój czyn odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

Nieszczęśliwe potrącenie seniorki przez jadącego hulajnogą elektryczną

28 czerwca kilka minut po godzinie 13 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Iławie wpłynęło zgłoszenie o wypadku, który miał spowodować nastolatek jadący popularnym obecnie typem jednośladu.

- Okazało się, że 15-latek kierujący hulajnogą elektryczną jadąc chodnikiem nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i potrącił ją. Kobieta z poważnymi obrażeniami głowy została zabrana do szpitala - przekazali policjanci z Iławy.

Haczyk w ustawie o 800 plus. Niektórzy dostaną aż 1600 złotych

84-latka zmarła po kilkunastu dniach

Poszkodowaną okazała się być 84-letnia kobieta , o której życie lekarze walczyli przez kilkanaście. Niestety, 11 lipca z placówki napłynęły tragiczne wiadomości .

Życia seniorki nie udało się uratować, co potwierdzili, niestety, iławscy funkcjonariusze . Odpowiedzialnego za spowodowanie wypadku chłopca czeka teraz postępowanie w sądzie rodzinnym i nieletnich.

93-221923.jpg
Źródło: KPP Iława

Policja przypomina zasady korzystania z hulajnóg

Mundurowi przypominają, że kierujący hulajnogą elektryczną mają obowiązek korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli tylko są one wyznaczone dla kierunku, w którym się poruszają lub zamierzają skręcić - z prędkością dopuszczalną 20 km/h.

Ponadto, są obowiązani korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z prędkością dopuszczalną 20 km/h.

Poruszanie się chodnikiem lub drogą dla pieszych jest wyjątkiem obowiązującym wtedy, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.

Wówczas obowiązują jednak następujące zasady: prędkość jazdy musi być zbliżona do prędkości pieszego, kierujący musi zachować szczególną ostrożność, a także ustąpić pierwszeństwa pieszemu oraz nie utrudniać mu ruchu.

Źródło: Policja

Nie żyje jedna osoba, rannych jest aż troje dzieci. O tragedii zadecydowały sekundy
Nie żyje 19-latka. Na spokojnym osiedlu nagle zaroiło się od służb
Obserwuj nas w
autor
Ada Rymaszewska

Redaktorka portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
wiadomości fakty społeczeństwo telewizja finanse rozrywka sport