Rolnicy. Podlasie oświadczenie policji Żródło: youtube.com iAGRO TV

Gienek z „Rolnicy. Podlasie” zaatakował policjantów? Mamy oświadczenie policji

4 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Dalszy ciąg skandalu związanego z programem „Rolnicy. Podlasie”. Po aresztowaniu i zastosowaniu przymusu bezpośredniego wobec Gienka, policja opublikowała specjalne oświadczenie. Według służb funkcjonariusze, którzy zatrzymali uczestnika produkcji, zachowali się odpowiednio. Zdaniem rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku czynności były uzasadnione.

Niedawno program „Rolnicy. Podlasie” wywołał wielkie emocje. Tym razem jednak to nie fabuła produkcji przyciągnęła uwagę widzów i internautów. W mediach pojawiło się szokujące nagranie, na którym widać, jak policja zatrzymuje Gienka Onopiuk – uczestnika popularnej serii. Okoliczności tego zdarzenia wzbudziły pewne wątpliwości.

Występujący w programie „Rolnicy. Podlasie” Gienek Onopiuk został powalony na ziemię funkcjonariuszy. Następnie policjanci skuli mu ręce kajdankami i umieścili go w radiowozie. Na miejscu był jego syn, który wszystko nagrał. Później stwierdził, że policja dopuściła się nadużycia i w dodatku codziennie go nęka.

Skandal wokół programu „Rolnicy. Podlasie” trwa

W trakcie interwencji policjantów, którzy aresztowali uczestnika programu „Rolnicy. Podlasie”, próbował reagować syn Gienka Onopiuka. Andrzej nie tylko nagrywał zajście, ale także prosił funkcjonariuszy o wylegitymowanie się. Materiał wideo został opublikowany przez portal AGROunia.

Syn uczestnika popularnego programu zaznaczył również, że Gienek Onopiuk został zatrzymany przez policjantów, gdy przebywał na terenie własnej posesji. Tam został powalony na ziemię i skuty kajdankami, po czym został zabrany przez radiowóz.

Zakopane: W potoku znaleziono zwłoki zaginionej 57-latkiZakopane: W potoku znaleziono zwłoki zaginionej 57-latkiCzytaj dalej

Sprawą zajęła się redakcja portalu Kurier Poranny. Dziennikarze postanowili skontaktować się z zespołem prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Niedawno otrzymali odpowiedź rzecznika, który wyjaśnił, dlaczego doszło do takiej sytuacji.

Z relacji Tomasza Krupy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wynika, że Gienek Onopiuk usłyszał zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz znieważenia mundurowych.

Cała interwencja natomiast miała związek ze zgłoszeniem, które otrzymały służby. Policja przyjęła zawiadomienie o podejrzeniu łamania restrykcji sanitarnych, które dotyczą gromadzenia się dużej liczby osób. Zdaniem rzecznika prasowego KWP w Białymstoku policjanci mieli powody do zastosowania środków przymusu bezpośredniego.

W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów i ich znieważeniem mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty – powiedział rzecznik podlaskiej policji, Tomasz Krupa na łamach portalu Kurier Poranny.

Podejmowana przez policjantów interwencja związana była ze zgłoszeniem dotyczącym gromadzenia się dużej liczby osób. Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego według wstępnych ocen wskazuje na prawidłowość ich użycia – oświadczył.

Na koniec Tomasz Krupa skomentował jeszcze prośby o wylegitymowanie się policjantów. Rzecznik prasowy zaznaczył, że funkcjonariusze, którzy są umundurowani, nie mają obowiązku okazywania dokumentów podczas przeprowadzania interwencji. Obowiązek ten dotyczy nieumundurowanych policjantów.

Uczestnik programu „Rolnicy. Podlasie” aresztowany

Znany z programu „Rolnicy. Podlasie” został zatrzymany i aresztowany 2 maja br. w Plutyczach w województwie podlaskim. Z informacji przekazanych przez podlaską policję mężczyzna został zwolniony z aresztu tego samego dnia.

Gienek Onopiuk skomentował całe zatrzymanie. Oświadczył, że stracił zdrowie i pokazał ślady po kajdankach oraz opuchnięte dłonie. Natomiast jego syn dodał, że jest regularnie nękany przez służby mundurowe.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: AGROunia; Kurier Poranny

Następny artykuł