„Rolnicy. Podlasie” Żródło: youtube.com iAGRO TV

Policja rzuciła na ziemię Gienka z „Rolnicy. Podlasie” i zakuła w kajdanki. Wstrząsające nagranie

3 Maj 2021 Monika MajkoMonika Majko

Podlascy policjanci zatrzymali podczas interwencji Gienka Onopiuka z Plutycz, bohatera programu „Rolnicy. Podlasie”. Przedstawiciel AGROunii udostępnił w sieci szokujące nagranie, na którym widać, jak funkcjonariusze rzucają na ziemię starszego rolnika i zakuwają go w kajdanki.

Fani programu „Rolnicy. Podlasie” byli wstrząśnięci widokiem leżącego na ziemi starszego rolnika, którego otoczyli policjanci. Prezes AGROunii Michał Kołodziejczak zapowiedział, że nie zostawi mężczyzny i jego syna bez pomocy.

Bohater „Rolnicy. Podlasie” został zatrzymany przez policję

Jak informuje „Super Express”, do zatrzymania cieszącego się sympatią widzów bohatera serialu „Rolnicy. Podlasie” Gienka Onopiuka z Plutycz w województwie podlaskim doszło 2 maja 2021 roku. Tego dnia szokujące nagranie z interwencji policji w gospodarstwie rolnika zamieściła na swoim kanale YouTube AGROunia.

Nagranie zostało opublikowane na koncie „i AGRO TV”. W materiale prezes ogólnopolskiego ruchu rolników zapowiedział, że nie zostawi Gienka Onopiuka oraz jego syna Andrzeja bez pomocy, a prawnicy związani z jego organizacją wspomogą prawnie zatrzymanego rolnika.

- Zobaczcie co wydarzyło się w Plutyczach, bo kiedy ja to zobaczyłem, powiedziałem od razu bardzo głośno - nie pozostawię Gienka i Andrzeja bez pomocy! Agrounia pomoże jak tylko będzie mogła - zadeklarował Michał Kołodziejczak.

Wiadomość o śmierci obiegła Polskę. Nie żyje 25-letni Adam i jego mamaWiadomość o śmierci obiegła Polskę. Nie żyje 25-letni Adam i jego mamaCzytaj dalej

Na filmie nagranym podczas policyjnej interwencji w Plutyczach widać, jak funkcjonariusze unieruchamiają leżącego na ziemi starszego rolnika, a następnie zakuwają go w kajdanki. W tle słychać spanikowane krzyki syna Gienka Onopiuka, który jest przerażony tym, w jaki sposób służby potraktowały jego ojca.

- Jak policjant w taki sposób może potraktować skromnego, biednego rolnika? Jak może zakuć w kajdanki na podwórku, na które wcześniej Gienek policjantów zaprosił - dopytywał w opublikowanym przez AGROunię materiale Michał Kołodziejczak.

Policjanci w końcu podnoszą gospodarza z Plutycz z ziemi, a następnie odprowadzają zakutego w kajdanki rolnika do radiowozu. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że funkcjonariusze bez powodu zaatakowali bohatera serialu „Rolnicy. Podlasie”.

Redakcja „Kuriera Porannego” zapytała przedstawicieli KWP w Białymstoku o powody zatrzymania rolnika i siłową interwencję funkcjonariuszy. W odpowiedzi dziennikarze usłyszeli, że na informacje w tej sprawie będą musieli poczekać do 4 maja.

Serial „Rolnicy. Podlasie” pokazuje codzienne życie polskich rolników, którym w dzisiejszych czasach często ciężko utrzymać gospodarkę. Program stacji FOKUS.TV szybko zyskał popularność i rzeszę wiernych widzów, którzy z ciekawością śledzą losy podlaskich gospodarzy, m.in. Gienka Onopiuka z Plutycz i jego syna, Andrzeja.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Następny artykuł