Goniec.pl
Edward Hulewicz nie żyje

Unsplash.com/@chiragggg

Edward Hulewicz nie żyje. TVP żegna artystę, jego hit pojawił się w czołówce "Sanatorium Miłości"

4 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Edward Hulewicz nie żyje. Radiowa Jedyna poinformowała, że legendarny piosenkarz odszedł w niedzielę, 4 września 2022 r. Muzyk miał 84 lata. Polacy pokochali go między innymi za hity takie jak "Za zdrowie pań", czy "Bo jedno życie mam".

Zmarł Edward Hulewicz, a wraz z nim zamknęły się kultowe drzwi w historii polskiej piosenki. Artysta występował wraz z niezapomnianym zespołem Tarpany.

Warszawa: zwłoki miesięcznej dziewczynki znalezione w łóżeczku, jej matka zniknęła

Warszawa: Zwłoki miesięcznej dziewczynki leżały w łóżeczku, jej bracia są ranni. "Mama chce nas pozabijać"

CZYTAJ DALEJ

Edward Hulewicz zmarł w pierwszą niedzielę września. Piosenkarz, który zapisał się na kartach nadwiślańskiej muzyki wielkimi literami miał 84 lata.

Edward Hulewicz nie żyje, o śmierci piosenkarza poinformowała Radiowa Jedynka

Niedzielne wiadomości z Programu Pierwszego Polskiego Radia nie napawają słuchaczy optymizmem. Z głośników wybrzmiała wyjątkowo smutna wiadomość.

Nie żyje Edward Hulewicz. Jego utwory nie tylko zapisały się w pamięci Polaków, ale przede wszystkim wpłynęły na to, jak wygląda obecna scena muzyczna.

Na koncie Edwarda Hulewicza znajduje się nie tylko "Za zdrowie pań" i "Bo jedno życie mam". Piosenkarz w trakcie kariery solowej zaskarbił sobie serca fanów także utworami "Znów ryzyka brak", czy "Serdeczne życzenia".

W 1976 roku Edward Hulewicz trafił na historyczne karty Polskiego Radia. Hit "Paskuda" stał się przebojem "Lata z Radiem" i wybrzmiał w niemal każdym polskim domu. Także po latach mógł liczyć na względy państwowych mediów. W ostatnich latach TVP sięgnęło do dziedzictwa piosenkarza i wykorzystało jedną z jego piosenek.

- Nie żyje Edward Hulewicz. Piosenkarz, kompozytor, autor wielu przebojów, m.in. "Za zdrowie pań" i "Bo życie jedno mam" - piosenki, która została wykorzystana w czołówce Sanatorium miłości TVP. Bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia - napisało TVP pod czarno-białym zdjęciem artysty.

Sukces porównywalny do Czerwonych Gitar

Edward Hulewicz trafił do nieco zakurzonej części polskich muzyków, ale jeszcze kilkanaście lat temu jego obecność na scenie wywoływała podwyższone tętno oraz szybsze bicie serca miłośników muzyki.

Marta Manowska

Marta Manowska jest zakochana? Przyłapano ją nad morzem w objęciach tajemniczego bruneta

CZYTAJ DALEJ

Artysta, urodzony 22 listopada 1937 roku na Wołyniu, od 1965 roku występował w zespole Tarpany. To formacja, która o palmę pierwszeństwa popularności biła się z takimi zespołami, jak Trubadurzy i Czerwone Gitary.

Po tym, jak zespół Tarpany przeszedł do historii, Edward Hulewicz dołączył do Heliosów. Jego nazwisko pojawiło się również w kontekście sukcesów big-bandu Kanon Rytm. Wtedy właśnie powstały hitowe "Różowe miasto" oraz "Gdy przyjdziesz dziś wieczorem".

W połowie lat 80. Edward Hulewicz podjął decyzję o emigracji do Stanów Zjednoczonych. Przeniósł się tam na stałe, ale Polska o nim nie zapomniała. Piosenkarz dwa lata temu otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Miało to miejsce w czasie obchodów 60-lecia działalności scenicznej.

Jak mieszkają rolnicy z 9. edycji "Rolnik szuka żony"?

"Rolnik szuka żony 9". Imponujące gospodarstwa bohaterów programu. Zobacz, jak mieszkają rolnicy

Przed nami 9. edycja "Rolnik szuka żony". Za nami premierowy odcinek hitowego programu TVP, w którym poznaliśmy wizytówki uczestników nowego sezonu. Podczas prezentacji rolników mogliśmy również zobaczyć, jak wyglądają ich gospodarstwa i domy. U niektórych uczestników kamery nawet zajrzały do wnętrza mieszkań. Zobaczcie, jak mieszkają bohaterowie 9. edycji "Rolnik szuka żony"

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Jarosław Kaczyński storpedował emerytury stażowe. "Nas niestety chyba troszeczkę w tym momencie nie stać"

  • W Pacanowie wierni nazywają proboszcza "Łukaszenko", kłótnie nawet na pogrzebach. Ksiądz czuje się nietykalny

  • 36-latek całkowicie zdemolował samochód matki. Bo nie zrobiła mu jajecznicy

Źródło: tvp

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Dominik Abus fot. YouTube @Hi_5

Gwiazdy

"Gogglebox. Przed telewizorem". Dominik Abus zatrzymany przez policję, doszło do ostrej sprzeczki

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Skiby dokonał coming outu. "Jestem biseksualny"

Czytaj więcej >
Lech Wałęsa fot. JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Gwiazdy

Sławomir Wałęsa "zgarnięty" przez policję. Funkcjonariusze zapukali do jego drzwi

Czytaj więcej >
Iwona Pavlović wspomina Beatę Tyszkiewicz. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Iwona Pavlović szczerze o kłótniach z Beatą Tyszkiewicz. "Nie były reżyserowane"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek z intrygującą fryzurą. Ta grzywka zaskoczyła wszystkich

Czytaj więcej >
Małgorzata Ohme udzieliła pewnej rady Paulinie Smaszcz. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Małgorzata Ohme nie zawahała się oceniając zachowanie Pauliny Smaszcz. Padły bardzo mocne słowa

Czytaj więcej >