Goniec.pl
Kamil Durczok

KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Durczok trafił do szpitala. Niezbędne było przetoczenie krwi

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Kamil Durczok dzisiaj z samego rana oznajmił, że w nocy w trybie pilnym musiał być przetransportowany do szpitala. W placówce medycznej natychmiast musiał poddać się procedurze przetoczenia krwi. Szczegółów dowiadujemy się z jego twitterowego wpisu.

Kamil Durczok podzielił się w sieci bardzo niepokojącym wyznaniem. Dziennikarz musi mierzyć się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Minionej nocy trafił do szpitala, gdzie pilnie przetoczono mu krew.

Po całym zabiegu zdecydował się na publiczne podziękowania dla wszystkich osób, które są aktywnymi krwiodawcami. Jak sam przyznał, mógł na własnej skórze przekonać się, jak ważne i ratujące życie jest oddawanie krwi.

- W nocy pilnie przetaczano mi krew. Poruszające doznanie... Nie medycznie, bo to prosty zabieg, ale psychicznie. Wszystkie wyświechtane hasła typu „krew darem życia” nagle nabierają zupełnie nowego znaczenia. Wszystkim krwiodawcom nisko się kłaniam. Tym z BRh+ szczególnie - napisał na swoim twitterowym koncie.

Podobne podziękowania pojawiły się również na jego innych profilach w mediach społecznościowych. Na Instagramie dziennikarza czytamy, że cała procedura związana z przetaczaniem krwi trwała pół nocy.

Krwiodawstwo w czasach COVID-19

Warto zaznaczyć, że akcje oddawania krwi w czasach pandemii przeszły bardzo dużą zmianę. Aby bezpiecznie oddać krew nalezy spełnić listę niezbędnych wymogów, które poświadczają odpowiedni stan naszego zdrowia.

W dniu oddawania krwi temperatura naszego ciała nie może przekroczyć 37,3 stopni Celsjusza. Oddać swojej krwi nie mogą również osoby, które w przeciągu ostatnich dwóch tygodni przebywały poza granicami Polski.

Z oficjalnych wytycznych Narodowego Funduszu Zdrowia dowiadujemy się również, że potencjalny krwiodawca musi wykluczyć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem również w ramach ostatnich 14 dni. Naturalnie tymczasowo dyskwalifikowane są osoby przebywające na kwarantannie.

Oddać krew mogą natomiast osoby już zaszczepione na COVID-19. W przypadku preparatów Pfizera i Moderny należy odczekać 48 godzin od podania preparatu. Jeśli ktoś przyjął dawki sygnowane przez AstraZenecę i J&J, wówczas ten czas zostanie wydłużony do 14 dni.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rafał Brzozowski wystąpił w drugim półfinale Eurowizji

  • Brzozowski zabrał głos po porażce. W sieci pojawił się jego wymowny wpis

  • Bydgoszcz: Policja poszukuje kobiety z nagrania. Zapłaciła w aptece cudzą kartą

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter, NFZ

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >