Goniec.pl
ddtvn

Facebook/DDTVN

Doktor Łukasz Preibisz zabrał głos na temat rozstępów. Widzowie DDTVN byli zbulwersowani

17 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

W piątkowym wydaniu "Dzień Dobry TVN" pojawił się temat rozstępów u młodych osób. Doktor Łukasz Preibisz, który był gościem programu powiedział, że "rozstępy estetycznie prezentują się słabo". Internauci zwrócili uwagę, że podobne komentarze mogą przyczynić się do rozwoju kompleksów wśród nastolatków.

Prowadzącym wspomnianego odcinka był Andrzej Sołtysik. Gospodarz, podobnie jak później internauci, zwrócił uwagę na fakt, że poruszany temat jest niezwykle delikatny - szczególnie dla młodych osób, które mierzą się z kompleksami. Wkrótce głos zabrał doktor Łukasz Preibisz, zaproszony ekspert.

rzad obrady

Europarlament przyjął rezolucję w sprawie praworządności i wolności mediów w Polsce

CZYTAJ DALEJ

Ekspert źle dobrał słowa?

- Szczególnie właśnie u młodych osób, gdzie one występują w miejscach bardzo niefajnych. U chłopaków to są plecy, ramiona, u kobiet to są piersi, wewnętrzne powierzchnie ud, pośladki, więc estetycznie to jest słabe, a szczególnie słabe jest na początku, gdy jest czerwone - mówił gość "Dzień Dobry TVN".

Ekspert stwierdził, że wpływ na rozstępy u młodych osób ma wzrost. Zdradził również, że choć ciężko nad nimi zapanować, młodzi ludzie, którzy chcieliby uniknąć zmian skórnych, powinni sięgać po kosmetyki przeznaczone dla ciężarnych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Wzrostu szybkiego nie da się zahamować, ale mamy większy wpływ na masę tkanki tłuszczowej. Nad tym możemy zapanować. Są różne firmy, które produkują preparaty na rozstępy dla kobiet w ciąży. Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby te preparaty stosować także u młodych osób - przekonywał.

Internauci nie kryli oburzenia

Widzowie "Dzień Dobry TVN" nie mogli pozostawić wypowiedzi eksperta bez komentarza. Gdy zapowiedź śniadaniówki została opublikowana na Facebooku, część internautów wyraziła swoje niezadowolenie i pozostawiła negatywną reakcję.

Obecnie w mediach coraz częściej mówi się o ruchu body positive. Coraz więcej kobiet decyduje się na udostępnianie w mediach społecznościowych zdjęć bez retuszu. Kryje się za tym przekaz szczególnie ważny dla młodszego pokolenia.

Aktywistki przypominają, że ludzkie ciało nie wygląda tak, jak pokazywane jest to na bilbordach. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni miewają cellulit, rozstępy i wypryski - to naturalne. Warto pogodzić się z mankamentami i zaakceptować własne ciało.

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: TVN

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Lekcje religii

Lifestyle

Księża straszą dzieci w szkołach. Treść ulotki oburzyła rodziców

Czytaj więcej >
Biedronka

Lifestyle

W Biedronce przyłapała męża na zdradzie

Czytaj więcej >
zakupy

Lifestyle

Zaprosiła teściową do siebie, mało nie umarła ze wstydu

Czytaj więcej >
panna młoda

Lifestyle

Zginęła kilka dni przed ślubem. Rok później jej ojciec dostał list

Czytaj więcej >
Prezydent pokazał wypracowanie ucznia

Lifestyle

Prezydent Sosnowca pokazał wzruszającą pracę domową ucznia

Czytaj więcej >

Lifestyle

Dostała zaproszenie na ślub z zakazem palenia

Czytaj więcej >