Goniec.pl
kubacki

Screen TVP Sport

Znowu skaczą. PŚ w Zakopanem. Kubacki w mistrzowskiej dyspozycji, pozostali Polacy w kratkę

13 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Po wielkich emocjach w związku z tegoroczną edycją Turnieju Czterech Skoczni wracają tradycyjne zmagania w ramach Pucharu Świata. Tym razem najlepsi skoczkowie zawitali do Zakopanego. Po kwalifikacjach do niedzielnego konkursu możemy być pewni, że najlepszy polski skoczek, Dawid Kubacki jest w doskonałej formie. Pozostali Polacy zaprezentowali się w kratkę.

Znowu skaczą. PŚ w Zakopanem

Tydzień temu trzymaliśmy kciuki przede wszystkim za Dawida Kubackiego, który walczył o końcowy triumf w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Polak minimalnie przegrał prestiżowe zmagania ze świetnym Halvorem Egnerem Granerudem. Po kilku dniach przerwy powracają tradycyjne zmagania w ramach Pucharu Świata. W ten weekend sportowe emocje zagościły do Zakopanego. W piątek odbyły się dwa treningi oraz kwalifikacje do niedzielnego konkursu.

Piotr Żyła

Piotr Żyła zaskoczył na konferencji przed Pucharem Świata. Nikt nie mógł się spodziewać tego, co zrobi

CZYTAJ DALEJ

W sesjach treningowych bezkonkurencyjny był dzisiaj Dawid Kubacki, który dwukrotnie okazał się najlepszy, wyprzedzając Norwega Halvora Egnera Graneruda. Po dwóch skokach próbnych skoczkowie stanęli w szranki w ramach kwalifikacji do niedzielnego konkursu na zakopiańskiej Dużej Skoczni. Przypomnijmy, że w sobotę czeka nas jeszcze konkurs drużynowy.

W dzisiejszych kwalifikacji udział wzięło sześciu Polaków: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł oraz Jan Habdas. Jedynie Kubacki, który mimo drugiego miejsca w TCS, utrzymuje pierwsze miejsce w ramach klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zaprezentował się dzisiaj bardzo dobrze.

Pomimo intensywnych podmuchów wiatru Polak zajął drugie miejsce lądując na 128 metrze. Nasz czempion minimalnie przegrał z Danielem Tschofenigiem, który wylądował aż 10,5 metra dalej, ale nie przełożyło się to na punkty. Kamil Stoch, który ostatnio miał problemy ze zdrowiem, odpuścił piątkowe skoki treningowe. W kwalifikacjach Polak zaprezentował się przeciętnie, zajmując 15 miejsce po skoku na odległość 124 metrów.

Pozostali Polacy przeciętnie. Aleksander Zniszczoł był 16, Piotr Żyła uplasował się finalnie na 25 pozycji, Paweł Wąsek zajął 33 miejsce, natomiast Jan Habdas zakończył kwalifikacje na 35 miejscu.

Piotr Molecki/East News

Sensacyjne wiadomości obiegły sieć. Prezes PZPN chciał zatrudnić legendarnego trenera

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Jan JałowczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jan.jalowczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Sport

Oburzające zachowanie Roberta Lewandowskiego na mundialu. Celowo opuścił trening

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki, Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sport

Skoki narciarskie: Kwalifikacje do konkursu w Bad Mitterndorf. Kubacki poza podium

Czytaj więcej >

Sport

Magda Linette walczyła o finał do ostatniej piłki. Polka odpadła po zaciekłym boju

Czytaj więcej >

Sport

Hiszpańska prasa nie miała litości dla Roberta Lewandowskiego. "Nie miał swojego dnia"

Czytaj więcej >

Sport

Wiadomo, jak Agnieszka Radwańska zareagowała na sukces Magdy Linette. Pokazała klasę

Czytaj więcej >
PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

Sport

Rekordowa pensja nowego selekcjonera, niewiarygodne ile zarobi. Prezes PZPN zabrał głos

Czytaj więcej >