Goniec.pl
Fatalne wieści z Zakopanego. Polscy skoczkowie mogą dziś nie wystartować

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Fatalne wieści z Zakopanego. Polscy skoczkowie mogą dziś nie wystartować

15 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Miało być wielkie święto wszystkich fanów skoków narciarskich, tymczasem może skończyć się tylko na niespełnionych oczekiwaniach. W niedzielę pogoda w Zakopanem płata figle i wiele wskazuje na to, że może storpedować dzisiejszy konkurs na Wielkiej Krokwi. Od rana w stolicy polskich Tatr mocno wieje, przez co odwołano serię próbną. Decyzja dotycząca głównego konkursu ma zapaść lada moment.

Zakopane gospodarzem konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich

Światowe gwiazdy skoków narciarskich w ten weekend goszczą w Zakopanem, gdzie odbywa się konkurs Pucharu Świata. Wczoraj sportowcy rywalizowali w rozgrywkach drużynowych, dziś z kolei przyszedł czas na indywidualne popisy, no, chyba że pogoda postanowi inaczej.

reakcja

PŚ w Zakopanem. Bezcenna reakcja Polaków po minimalnej przegranej w konkursie drużynowym

CZYTAJ DALEJ

Od wczesnych godzin w polskiej stolicy sportów zimowych wieje silny wiatr i, jak wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, szanse na poprawę aury są znikome. To postawiło pod znakiem zapytania zmagania skoczków, które zaplanowano na godzinę 16. Wcześniej miała zostać zorganizowana seria próbna, ale ta już wiadomo, że została odwołana.

Wiatr krzyżuje plany organizatorów

Zakładając nawet, że zawodnikom jakimś cudem uda się usiąść na belce startowej, wiatr z pewnością nie pozwoli płynnie rozegrać zawodów. Z najnowszych doniesień synoptyków wynika, że między 16 a 19 podmuchy sięgać będą 10-12 m/s (36-44 km/h), a w porywach nawet 20 m/s. To wyklucza sprawiedliwą i bezpieczną rywalizację.

Jak zwraca uwagę portal sport.pl, wiać ma przede wszystkim z południa, co oznacza, że sportowcy musieliby walczyć z wiatrem w plecy. Dokładając do tego chwilowe zmiany kierunków, poza wszelką wątpliwością pozostaje, że zdrowie i życie skoczków mogłoby być poważnie zagrożone. IMGW nie wyklucza także, że w tym czasie spadnie śnieg, deszcz lub deszcz ze śniegiem.

Polacy chcą walczyć o wysokie lokaty

W dzisiejszym konkursie zaplanowano start sześciu polskich reprezentantów: Dawida Kubackiego, Piotra Żyły, Kamila Stocha, Pawła Wąska, Jana Habdasa oraz Aleksandra Zniszczoła. Oczywiście, oczy wszystkich kibiców zwrócone będą zwłaszcza na Kubackiego, który w tym sezonie dostarczył nam już kilku chwil radości i wzruszenia.

Dość tylko wspomnieć, że w sobotę w konkursie drużyn skoczek z Nowego Targu uzyskał drugą najlepsza notę, przegrywając jedynie z będącym w świetnej formie Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem. Mimo tego, to Dawid wciąż jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i oby tak zostało już do końca sezonu.

Dawid Kubacki

Dawid Kubacki z pięknym wynikiem sportowym i finansowym. Tyle zarobił na Turnieju Czterech Skoczni

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Nie żyje Krzysztof Nałęcz, wieloletni redaktor naczelny "Głosu Dziennika Pomorza"

  • Łomża. Policjant zgubił notatki służbowe z danymi kilkudziesięciu osób. Komenda apeluje o ostrożność

  • Dziennikarz pokazał zdjęcie z pociągu Intercity. Jednym stwierdzeniem idealnie podsumował PKP

Źródło: Sport.pl, Goniec.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Sport

Oburzające zachowanie Roberta Lewandowskiego na mundialu. Celowo opuścił trening

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki, Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sport

Skoki narciarskie: Kwalifikacje do konkursu w Bad Mitterndorf. Kubacki poza podium

Czytaj więcej >

Sport

Magda Linette walczyła o finał do ostatniej piłki. Polka odpadła po zaciekłym boju

Czytaj więcej >

Sport

Hiszpańska prasa nie miała litości dla Roberta Lewandowskiego. "Nie miał swojego dnia"

Czytaj więcej >

Sport

Wiadomo, jak Agnieszka Radwańska zareagowała na sukces Magdy Linette. Pokazała klasę

Czytaj więcej >
PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

Sport

Rekordowa pensja nowego selekcjonera, niewiarygodne ile zarobi. Prezes PZPN zabrał głos

Czytaj więcej >