Czas na zapłatę tylko do czwartku. Potem zmniejszą emeryturę
Emerytury mogą zostać obniżone, wszystko przez niepłacenie abonamentu RTV. Jeśli nie opłacimy naszego telewizora czy radia do określonego terminu, skarbówka może ściągnąć środki z konta lub ze świadczenia emerytów. Już niedługo mija termin na uiszczenie opłaty, lepiej o nim pamiętać.
Emerytura obniżona za karę. W tym przypadku skarbówka zabierze ze świadczenia
Emerytury mogą zostać obniżone, czyli częściowo zajęte przez urząd skarbowy. Ma to miejsce w sytuacji, gdy senior nie opłaca swojego telewizora lub radia. Abonament RTV egzekwowany jest przez Pocztę Polską, która w szczególnej sytuacji może zgłosić się do urzędu skarbowego.
Emerytury zostaną zmniejszone, jeśli seniorzy nie zapłacą abonamentu RTV
Abonament RTV należy opłacać co miesiąc lub uiszczać opłatę z góry za cały rok. Jeśli zarejestrowaliśmy odbiornik, ale przestaliśmy go opłacać, urząd skarbowy może pomniejszyć emeryturę. Zadłużenie abonamentowe może zostać ściągnięte także z: rachunku bankowego, nadpłaty podatku, pensji lub za pośrednictwem komornika. Jeśli nie chcemy narazić się na niedogodności, musimy pamiętać o tym terminie uiszczenia opłaty za abonament RTV.
ZOBACZ: Trudno uwierzyć, co Jacek Jaworek zrobił tuż przed śmiercią. Szokujące ustalenia
Abonament RTV do 25. dnia miesiąca. Potem skarbówka zajmie część emerytury
Abonament RTV musi zostać opłacony do 25. dnia miesiąca , który w lipcu przypada na najbliższy czwartek. Do tego terminu należy uiścić zapłatę w wysokości:
- 27,30 zł miesięcznie za telewizor lub telewizor i radio,
- 8,70 zł miesięcznie za radio.
Jeśli nie opłacamy abonamentu RTV, możemy spodziewać się wezwania do zapłaty. Następnie otrzymamy 7 dni na zapłacenie zaległej kwoty, inaczej naszą sprawą zainteresuje się urząd skarbowy .
Warto pamiętać, że nie wszyscy muszą uiszczać opłatę za abonament RTV . Zgodnie z art. 4 ustawy o opłatach abonamentowych, do grupy zwolnionej z obowiązku płacenia za swoje odbiorniki należą:
- emeryci po 75. roku życia,
- osoby zaliczane do I grupy inwalidzkiej,
- osoby będące inwalidami wojennymi lub wojskowymi,
- osoby po 60. roku życia z emeryturą, która nie przekracza 50 proc. średniego wynagrodzenia.
ZOBACZ: Kontrole abonamentu RTV odchodzą do lamusa. Mają inny pomysł