Czarne chmury nad Ziobro, a jednak. Trafi do aresztu? Prokuratura przekazała nowe wieści
Do Prokuratury Generalnej wpłynął wniosek komisji śledczej ds. Pegasusa. Rzeczniczka Prokuratury Generalnej, prokurator Anna Adamiak, przekazała, że wniosek w tej sprawie zostanie podany do dalszej analizy formalnej. Złożenie wniosku jest efektem niestawiennictwa Ziobry na przesłuchaniach, do których był wezwany w ramach dochodzenia prowadzonego przez komisję. Nowe informacje ws. byłego ministra sprawiedliwości obiegły całą Polskę.
Zbigniew Ziobro na celowniku. Nowe wieści obiegły Polskę
Zatrzymanie Zbigniewa Ziobry, byłego ministra sprawiedliwości , znalazło się na horyzoncie po tym, jak komisja śledcza ds. Pegasusa złożyła do Prokuratury Generalnej wniosek o zastosowanie 30-dniowego aresztu wobec polityka.
Komisja śledcza, badająca sprawę systemu szpiegowskiego Pegasus, zdecydowała się na ten krok w związku z brakiem stawiennictwa Ziobry na kolejnych wezwaniach. Były minister miał być wielokrotnie wzywany do stawienia się przed komisją w celu złożenia wyjaśnień , jednak nie pojawił się na żadnym z przesłuchań.
Takie działania komisji to efekt przekonania, że Ziobro może posiadać kluczową wiedzę na temat wykorzystania oprogramowania szpiegowskiego w Polsce, szczególnie w kontekście jego roli w rządzie.
Sprawa Zbigniewa Ziobry poruszyła opinię publiczną
O ile decyzja o ewentualnym areszcie Ziobry jeszcze nie zapadła, wniosek przeszedł do analizy formalnej, co może oznaczać, że prokuratura będzie badała wszelkie aspekty tej sprawy przed podjęciem decyzji. Zatrzymanie Ziobry mogłoby znacząco wpłynąć na dalszy przebieg dochodzenia, ponieważ były minister był jednym z najwyższych rangą polityków powiązanych z kwestiami związanymi z nadzorem służb specjalnych i polityką bezpieczeństwa.
Warto zauważyć, że Zbigniew Ziobro, choć nie pojawił się na wezwaniach komisji, wielokrotnie zapewniał, że będzie współpracował z dochodzeniem, jednak z powodów, które nie zostały wyjaśnione publicznie, nie stawił się na przesłuchaniach. Jeśli decyzja o zatrzymaniu zapadnie, może to być kluczowy moment w sprawie, która wciąż budzi wiele emocji i kontrowersji w polskiej polityce.
ZOBACZ TAKŻE: Dziennikarz pokazał "paragon grozy" za wizytę u dentysty. Polacy łapią się za głowy, szokująca kwota
Hołownia komentuje sprawę Ziobry. Padły mocne słowa
W odpowiedzi na te wydarzenia, marszałek Sejmu Szymon Hołownia wyraził opinię, o tym że komisja powinna poczekać na Zbigniewa Ziobrę, zamiast składać wniosek o zastosowanie wobec niego 30-dniowego aresztu. Hołownia zauważył, że procedura ta może zająć tygodnie , jeśli nie miesiące.
Podkreślił, że decyzja o aresztowaniu powinna być podejmowana w sposób przemyślany , uwzględniając długotrwałość całej procedury i ewentualne dalsze komplikacje. W ocenie marszałka, nie warto spieszyć się z taką decyzją, zwłaszcza gdy sprawa ma tak duże znaczenie polityczne i społeczne.
W międzyczasie, w piątek, Zbigniew Ziobro został zatrzymany i siłą doprowadzony na posiedzenie komisji śledczej ds. Pegasusa. Po zatrzymaniu, Ziobro udał się na wywiad do TV Republika , gdzie oskarżył rząd Donalda Tuska o nielegalne działania i wprowadzanie "anarchii" w Polsce. Po wywiadzie, Ziobro dobrowolnie stawił się na komisji.