Goniec.pl
Andrzej Duda wielka rezydencja

East News ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda urządza mieszkanie w Krakowie

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez jeden z tabloidów Andrzej Duda zaczął już się urządzać w swojej wielkiej willi. Warto przypomnieć, że prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wraz z żoną kupili w 2018 roku imponującą rezydencję w Krakowie. Widok 150-metrowego apartamentu, który kosztował blisko milion złotych, robi wrażenie.

Choć Andrzej Duda nadal pełni urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, to już wie, gdzie wraz z żoną będzie wypoczywał na emeryturze. Głowa państwa przygotowała już sobie przepiękną rezydencję w Krakowie. Jak donosi redakcja portalu Fakt, para prezydencka zaczyna się już powoli urządzać w swojej willi.

Nikogo nie powinno dziwić, że Andrzej Duda postanowił z żoną kupić rezydencję w Krakowie. Dawna stolica Polski to rodzinne miasto pary prezydenckiej. Według ustaleń dziennikarzy willa znajduje się kilka minut rowerem od Parku Leśnego Witkowice.

Willa Andrzeja Dudy prawie gotowa

Jak donoszą media, rezydencja Andrzeja Dudy ma do dyspozycji 150 metrów kwadratowych. Willa składa się kuchni, dwóch łazienek, trzech sypialni oraz garażu. Do tego oczywiście dochodzi przestronny salon, w którym para prezydencka najprawdopodobniej będzie przyjmowała gości.

W wolnym czasie prezydent Rzeczypospolitej Polskiej będzie mógł wybrać się wraz z rodziną do Parku Leśnego Witkowice. Tamtejsze okolice – pełne zieleni i ścieżek – zachęcają do aktywnego odpoczynku.

[EMBED-243]

Para prezydencka kupiła willę w 2018 roku i wydała na rezydencję blisko milion złotych. Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy redakcji portalu Fakt rozpoczęły się już prace wykończeniowe. Nie jest jednak łatwo zajrzeć do środka, ponieważ prezydent zadbał o to, by posiadłość była dobrze strzeżona.

Z doniesień mediów wynika, że wokół rezydencji zainstalowano system bezpieczeństwa. Obok nieruchomości pojawiły się już kamery, które rejestrują przechodzących nieopodal przechodniów. Według tabloidu rejestratory znajdują się nawet w ogrodzie i sąsiadującym budynku.

Andrzej Duda zaznacza, że nie kupił żadnej willi

Jak tylko podczas rozmowy z mediami Andrzej Duda jest pytany o swoje krakowskie gniazdko, zaraz próbuje zasugerować, że kupił nie „wielką willę”, ale zwyczajne mieszkanie. Na łamach „Gazety Wyborczej” podkreślił, że przez lata z żoną mieszkał na Prądniku Białym.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zaznaczył również, że w przyszłości chce to mieszkanie pozostawić córce, która „przez kilka lat była tam sama”. Dotarliśmy do zdjęć posiadłości, które zostały opublikowane przez „Gazetę Krakowską”.

Fotografie rezydencji, która znajduje się w zacisznej dzielnicy Krakowa, publikujemy poniżej. Trzeba przyznać, że o tej nieruchomości można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że przypomina zwykłe mieszkanie. Ciekawe, ilu krakowiaków mogłoby się pochwalić podobną willą.

Fot. Screen z artykułu gazetakrakowska.pl pt. „Oto nowe mieszkanie prezydenta Andrzeja Dudy w Krakowie [ZDJĘCIA]

Fot. Screen z artykułu gazetakrakowska.pl pt. „Oto nowe mieszkanie prezydenta Andrzeja Dudy w Krakowie [ZDJĘCIA]

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Pomponik.pl; Gazeta Krakowska

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >