Goniec.pl

Jakub Kaminski/East News

AgroUnia zapowiada blokadę dróg. Na liście kilkadziesiąt miejscowości

6 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

AgroUnia zapowiedziała na 9 lutego strajki polegające na blokadach dróg w wielu miejscach w całym kraju. Lista lokalizacji jest imponująca i stale się powiększa. - Ludzie są coraz bardziej niezadowoleni przez bezradność, bierność rządu - przekonuje lider ugrupowania Michał Kołodziejczak.

AgroUnia to ruch społeczno-polityczny aspirujący do roli partii, który miesza na polskiej scenie politycznej. Stojący na jej czele Michał Kołodziejczak to były członek PiS, a obecnie jeden z jego większych wrogów, próbujący odebrać Zjednoczonej Prawicy elektorat wiejski, prężnie reprezentując jego postulaty.

Kołodziejczak od lat krytykuje władze za ich zaniechania w sprawach polskiej wsi, a jego działania nie ograniczają się jedynie do głoszenia postulatów, czego wyrazem są liczne pikiety i demonstracje. Najbliższe zaplanowano już na 9 lutego w kilkudziesięciu miejscach w całym kraju.

AgroUnia zapowiada blokady dróg

Strajki AgroUnii i sympatyzujących z nią rolników polegać mają na blokowaniu dróg w całej Polsce. Lista dokładnych lokalizacji stale się powiększa i na bieżąco jest aktualizowana na oficjalnym Facebooku ruchu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Jest nam coraz gorzej. Ludzie są coraz bardziej niezadowoleni przez bezradność, bierność rządu. Ich błędy doprowadzą nas do ruiny. Nie ma miejsca na umieranie w ciszy. My te problemy wyniesiemy na ulicę. Pokażemy im, co nas boli i to co nam obiecywali. Oni się przestraszą, gdy nas zobaczą na strajkach - czytamy w mediach społecznościowych.

Z kolei w nagraniu, które opublikowano w sieci Kołodziejczak zaprasza na ulice wszystkich oburzonych polityką rządu, która, jego zdaniem, doprowadza do niszczenia produkcji, wzrostu inflacji i niskich wycen polskiej żywności.

Kołodziejczak kolejną ofiarą Pegasusa

- Zrobimy wszystko, użyjemy wszystkich możliwych środków fiskalnych, regulacyjnych i innych, aby wieś była wsią zwycięstwa - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas VIII Kongresu Rolnictwa RP w Warszawie.

Zdaniem Kołodziejczaka działania rządu na rzecz wsi to "fikcja", a władza obiecywała "wsłuchiwać się w głos" rolników, a skończyła na ich podsłuchiwaniu.

To bezpośrednie nawiązanie do ustaleń kanadyjskiego zespołu Citizen Lab, który poinformował, że lider AgroUnii był szpiegowany Pegasusem w 2019 roku, krótko po tym, jak poinformował o zamiarze założenia partii politycznej.

W ubiegłym tygodniu Kołodziejczak zeznawał przed senacką komisją ds. nielegalnej inwigilacji . Podczas posiedzenia ujawnił, że wiedzę o jego inwigilacji mógł mieć nie kto inny jak Paweł Kukiz, który chce zostać przewodniczącym sejmowej komisji śledczej.

Muzyk wszystkiemu zaprzeczył, podobnie zresztą jak inny członek jego ugrupowania, Jarosław Sachajko. Mimo tego pojawiły się uzasadnione wątpliwości, czy opozycji uda się zaufać Kukizowi i doprowadzić do powstania zespołu mającego wyjaśnić działania służb.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

źródło: Gazeta.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Nietypowy incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. "Poproszę o wyjście z sali"
Czytaj więcej >

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Polska przekaże Ukrainie myśliwce MiG-29. Andrzej Duda ujawnił szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]